| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Samozřejmě! Na mateřský budu pracovat…

Taky jsem chtěla pracovat na mateřské, ale když se mimi narodilo, tak jsem zjistila, že pracovat na plný úvazek nechci a na částečný moje profese dělat moc nejde nebo spíše není vůle zaměstnavatele aby mi to umožnil.

Když se ale člověk o práci na MD zajímá, tak najednou zjistí, že v zemích většiny našich sousedů je podpora pracujících matek zcela jiná, než u nás!!! Určitě by mi nevadilo, kdyby mateřská byla kratší (rozumí se vyplácené dávky) než je, kdyby byla OBVYKLÁ možnost pracovat na poloviční úvazky - tak tomu je často třeba v Rakousku, že se o jedno pracovní místo dělí dvě maminky - jedna chodí dopoledne a jedna odpoledne a jde to. Jenže to chce vůli zaměstnavatele, jenže ta VŮLE musí být trochu vynucená!!! Tj. proč místo věčných hádek v parlamentu není na předmětu jednání podpora zaměstnavatelů na vytváření pol. prac. úvazků? Např. nižšími daněmi za každé takové místo nebo ještě lépe penalizací za takto nevytvořené místo! Je jasné, že to přidělá zaměstnavatelům práci navíc s organizací, jenže práce proto to nikdo dobrovolně dělat nebude a je potřeba na zam. přitlačit!
Škoda, že se naši politici nechtějí přiučit jinde. Na jednu stranu je proklamovaná snaha o podporu porodnosti, ale že k tomu více prospějí lepší podmínky matek než výše rodičovského příspěvku, to se zdá nechce nikoho napadnout. Přitom by stačilo se zeptat matek jako takových co jim ztěžuje mateřství a rozhodnutí dítě mít.

Kdyby byla ve volbách strana, která by tohle slíbila (rozvoj podmínek pro matky a nejen dávky) tak ji volím všemi deseti! Jenže našim politikům se asi matky nezdají být silnými voliči, pro které by něco udělali.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.