| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Samozřejmě! Na mateřský budu pracovat…

tak jsem se zasmála. Tomu, že by matka co je celý den s dítětem v domácnosti na mateřské neměla právo se odreagovat jinde, protože už jí jde někdy z dítěte hlava kolem. Že by místo částečného úvazku v práci, cvičení, učení jazyků nebo jakékoliv aktivity měla jít k nějakému terapeutovi, co by jí naučil se "zklidnit". Fakt ujetý názor. Péče o dítě na mateřské je zaměstnání na víc jak plný pracovní úvazek - je to nepřetržité - a i po normální práci, když člověk jde domů, má tendenci si odfrknout - zajít do kina ...prostě kamkoliv. Proč by to neměl dělat, když je doma s dítětem???

No a dovolím si rejpnutí. Ty diskutované maminy co jsou přehnaně "ochranitelské" mají často nějaký druh sociální fobie, nebo své duševní problémy, proč přehnaně dítě separují. Nebo mají jiný důvod, proč podporují přehnanou závislost dítěte na sobě - absenci vlastního života, vlastních zájmů...což ale vede k tomu, že často dítěti svou "soustavnou" péči naprosto podkopají sebevědomí a vychovají ustrašeného člověka, který si nic netroufá. Který ani v dospělosti neví, kdo je vlastně zač a neumí si spoustu věcí ujasnit a vyřešit.

A pokud tohle není jeden z těch důvodů, tak je to podle mě tenhle: Ženy, často vyučené, v práci jim nic neuteče, tak se rozhodnou být doma /často by dělaly za špatných podmínek u soukromíků, takže se jim ani nedivím/.
Načež ale (v našich končinách se pořád nenosí aby žena z nebohaté rodiny si jen tak "válela šunky" doma/ cítí potřebu odůvodnit a ospravedlnit svůj pobyt doma, tak se prezentují jako ty "super pečující matky".
Mysleli byste si třeba, že u devítiletého a třináctiletého dítěte je nutný pobyt matky doma?
Takový případ znám a jsem si jistá, že i za dva tři roky to bude stejné. Matka teď ale jakoby občas "hledá práci", načež z toho vždycky sejde.
Ale i tak pořád prezentuje, jak jí její děti potřebují.

Mimochodem, můj názor je, že do dnešní doby děti nejvíc potřebují POSTUPNOU výchovu k samostatnosti už od nejútlejšího věku. Zvykat na cizí lidi /pozor, nemyslím neustálou nepřítomností matky/, zvykat na kolektiv, že si musí vyřizovat věci, dojít si ze školy samy.
Myslím, že už někdy v průběhu první třídy by mělo dítě např. zvládnout chodit ze školy a na kroužky samo, pokud nebydlí zrovna někde ve velkoměstě s komplikovanou dopravou, ale např. na středně velkém městě.
Vodit např. třetáka ze školy mi přijde srandovní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.