| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Klíště

Ahoj, je spíš možné, že syn měl klíště třeba ve vlasech, pak třeba v noci jej trochu svědilo, tak si je seškrábl a hlavička se uvolnila trochu později spíš než že by někde na něj spadla samotní hlavička (ale nic není nemožné).

Protilátky proti borrelióze se dají zjistit za 4 týdny po infekci, léčí se antibiotiky pokud jsou nějaké potíže. Samotné protilátky se neléčí. Projevy u dítěte mohou být: zarudnutí kůže s centrálním výbledem v okolí místa vpichu, chřipkové příznaky, obrna lícního nervu i meningoencefalitida.

Na to jak vyndat klíště je spousta názorů. Nás učili a na lékaři na Infekci mi potvrdili: vyndat co nejdříve, klíště odesinfikovat (i mýdlo je dostatečná desinfekce) a mýdlem (namočeným rohem mýdla) klíště vyviklat (je jedno zda ze strany na stranu nebo po/proti směru hodinových ručiček). Pak možno pro jistotu opět zakápnout Jodisolem. Mýdlo je nejlepší právě proto, že pomáhá rozpouštět kůži a klíště se tam pak neudrží. Vemte si jak vypadá kůže, když se dlouho koupete/mydlíte..., je mnohem měkčí.
Borrelie žijí ve střevech klíštěte, tak jak už někdo napsal, když se potře klíště něčím mastným, dusí se a zvrací, takže hrozí větší infekční dávka. Klíště nemá plíce, ale dýchá celým povrchem těla, mastnota ho oblepí, nemá čím dýchat...

Naštěstí, děti zvládají tyto infekce velmi dobře, ale klíšťová encefalitida je nebezpečná až smrtelná pro starší lidi, když očkovat, tak nejprve své rodiče a až pak své děti. Jen jestli je přesvědčíte.

Nevím kdo, ale někdo psal jaké má špatné zkušenosti se zdravotnictvím a že mu nechtěli vyndat hlavičku. Mě když někdo přijde do služby s klíštětem, tak mu taky slušně vynadám. Klíště se vyndavá doma, zdravotníkům tento zákrok nikdo nehradí ať platíte pojištění jaké chcete. Zaplatí nám ošetření rány, vyšetření pacienta apod. Hlavička klíštěte není žádný akutní problém, není to nebezpečné (riziko zanesení infekce, jen pokud si to rozškrábete). Klíště si manžel nemusel vyndavat nešikovně levou rukou sám, ale mohla mu klíště vyndat manželka, kamarád, kolega v práci apod. S třískou také chodíte na pohotovost?
To nemluvím o tom, že mi opakovaně přišli rodiče s dítětem s klíštětem v 3 hod. ráno (jak to že nespí), a nejvíc mě naštve, že přijdou s klíštětem a ono klíště nikde a je to piha (od narození si asi dítě nikdy neprohlídli..) nebo stroupek a ještě se budou hádat, že to stroupek není.
Omlouvám se, že jsem se tak rozhořčila, ale drzost lidí co chodí v noci s dětmi k doktorovi opravdu občas nezná mezí. Ti opravdu nemocní totiž často přijdou až druhý den ráno od PLDD rovnou k hospitalizaci.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.