| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Naše zkušenosti s vegetariánstvím

Já to zas vidím přesně naopak. Dřív byli lidé - hlavně na vesnici - víc spjatí s přírodou. Na dvorku běhaly slepice, v králíkárně funěli králíci, v chlívku pochrochávalo prase. Když přišel čas zabíjačky, objednal se řezník, prase se zabilo a celá rodina zamatlaná od krve až zaušima zpracovávala syrové maso, vymývaly se prasečí střeva od hoven a cpal se do nich prejt. Nebo králík se popadnul za uši a buch, párkrát se zamrskal a bylo. A jen takové stahování králíka - to je humáč! Bylo to násilí a utrpení zvířat? Jistěže ano. Z našeho pohledu byl každý takový vesničan brutální vrahoun. Ale lidem to přišlo normální, prtože příroda prostě JE TAKOVÁ, že násilí a utrpení je její přirozenou součástí. Až v dnešní době a především v technicky vyspělé západní společnosti došlo k odcizení člověka od přírody. A najednou lidem to, co dělali jejich předkové tisíce let připadá jako hrozné provinění, protože to přirozené přírodní násilí bylo z našeho nepřirozeného prostředí vytěsněno a protože ho v každodenním životě nevidíme, stali jsme se přecitlivělými. A navíc díky pohodlnosti našeho života prostě máme čas na blbosti, které by našim předkům ani na mysl nepřišly. A ještě vidím minimálně dva další důvody: Prvním je fakt, že v dnešní technické civilizaci je opravdu těžké být úspěšný a najít smysl všedního života - člověk je jako jedna anonymní včelička ve velikém úlu po které ani pes neštěkne. A vegetariánství nabízí ten účasný pocit osobní vyjímečnosti, pocitu, že jsem lepší než ti ostatní. Obvykle poté, co člověk nenajde uspokojení v negativní výstřednosti (chlastačky, promiskuita, drogy), je tato vystřídána jakousi pozitivní výstředností (vegetariánství, "duchovní keriéra"). A pak je to (v poslední řadě) informační věk, který umožnil, že vyspělé duchovní směry z indie nahradily degenerované křesťanství a způsobily de-facto kulturní odklon od křesťanství v celém západním světě směrem k hinduismu, pro který je vegetariánství základním kulturním prvkem. Osobně jsem toho názoru, že ten poslední důvod bude ku prospěchu celého světa.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.