| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Milovnice zvířat

Ahoj,
v minulosti jsem pracovala na plny uvazek jako veterinarni asistent ve specializovanem utulku pro 300 kocek. NEjsem veterinar, ale troufam si rict, ze jim trochu rozumim:)
Evo, naprosto chapu tve obavy, ja bych je mela take. Ale predpokladam, ze se babicka nebude chtit kocicek vzdat, tudiz zde je ma uvaha:
Babicka ma ta zviratka rada, prirostla ji k srdci a v dnesnim svete je velmi vzacne, kdyz je nekdo ochotny zmensit svuj "zivotni prostor" na ukor zvirat. Ver mi, videla jsem radu hroznych pripadu tyranych, opustenych kocek. Kocek, ktere lidi vyhodili jen proto, ze je "neco" staly nebo byly nemocne. Kocky mohou mit radu chorob, stejne jako psi nebo andulky a nemusi jich byt ani 7 a mohou byt ze Zverimexu. Nepredpokladam, ze by se babicka chtela zviratek vzdat, eventuelne by nejakou dobu trvalo je udat do "dobrych" rukou. Pokuste se tedy babicce navrhnout, aby nechala vsechny sve mazlicky naockovat, prohlednou , otestovat. Kocky mohou mit radu chorob, ale vetsinou se jedna o specificke nemoci, ktere nejdou na lidi, prenaseji se vsak prave mezi kockama. Jak uz tu nekdo psal, pokud ma babicka kocky jen doma, jakmile je otestujete na toxoplazmozu a parazity...nemusite se niceho bat (po letech s 300 kockama pod kontrolou jsem take toxoplazmozu ani nic jineho nedostala). Stejne tak testy na vsechny ostatni mozne nemoci a parazity. Pokud kocky nejsou vykastrovane...pomozte babicce, aby je dala vykastrovat. Kastrace kocky zklidni a zaroven (pokud nektera z nich znaci sve teritorium) nekdy prestanou znackovat a mene pachnou. Co se tyce zapachu...zapach se da eliminovat dobrou peci (ver mi, 300 kocek by jiz opravdu muselo zapachat). Navic zapach jeste nikoho nezabil. Pokud tva dcera bude mit alergii na kožíšky, tak se to proste projevi a budes vedet na cem jsi,ale rozhodne nema smysl ji predem odepirat styk se zviraty.
Pokud najdete s babickou kompromis (dokud neprovedete veskere testy a ockovani)muzete se stykat venku nebo u vas a pak muze bybicka vzdy pred navstevou vnucky extra uklidit.
Nesouhlasim s nazorem, ktery tu byl napsan, ze mit 7 kocek znaci byt sobec a mit radeji zvirata nez lidi! To , ze ma Vase babicka 7 kocek v garsonce prave naopak znaci, ze ma VELKE SRDCE, VE KTEREM JE MISTO PRO VSECHNY.

Jeste jednou rikam, ze te naprosto chapu, osobne se take s volne pohybujicimi se kockami venku nekamaradim, ale pokud ziji s clovekem v byte a jsou zdrave..neni se ceho bat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.