| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Milovnice zvířat

Přesně tak - můj hlavní dojem z článku je, že nesnáší kočky, tím pádem pokud někdo v okolí smýšlí jinak, je to špatně, tím hůř, že je to tchyně. Uvedu zajímavý případ mé kamarádky, doktorky ORL. Když jsem byla těhotná, už předem jsem si hledala dětského lékaře, který bude respektovat , že u dítěte odložíme očkování proti TBC na co nejzažší dobu. Důvod: jednak stanovisko české pneumologické společnosti, která doporučuje očkovat až po 7.měsíci věku, navíc jsme s manželem měli po každé kalmetizaci silné nežádoucí účinky, třeba hojení až po dvou letech, týden 40 horečky s následným pobytem v nemocnici. Chtěla jsem toho vyvarovat novorozeně. A tak jsem vše vypověděla své dobré kamarádce, co pracuje na ORL. Dostala jsem vynadáno, že očkování ptori TBC zachraňuje život, že vůbec není nebezpečné a to dlouhodobé hojení je normální, někdy jsou i holt ty horečky. Ale zároveň na mne varovně zvedla prst, že máme doma kočky a že ona je na kočky alergická a jen jak je vidí, kýchá, kašle a osype se. A jak strašně jsou kočky nebezpečné, jak je máme dát pryč, než se nám z dítěte stane alergik, atopik astmatik - a barvitě vylíčila všechny těžké případy. Takže jsem se s ní dál už o svém problému nehodlala bavit a našla jsem si vhodného dětského lékaře jinde. Malého jsme v porodnici očkovat nenechali, pak jsme to kvůli dalším očkováním odložili až na 2.rok věku. Před tím, než jsme měli jít na očkování proti TBC jsme si však zašli na imunologii - a zjistilo se, že synek má některé imunitní parametry úplně v nepořádku, je alergický i na některé konzervační látky ve vakcíně a živými vakcínami vůbec nesmí být očkovaný! Takže na TBC máme trvalou kontraindikaci. Naše štěstí, že před tím jsme zaplatili neživou hexavakcínu, kdybychom dostali živou polio-vakcínu na lžičku, vůbec nevím. Na kočky a jejich srst není alergický ani náhodou, naopak je s nimi nejlepší kamarád a neumíme si to představit bez nich. Kdybych dala na "kamarádku" lékařku, mohla jsem mít doma dítě se zdravotními problémy, ale zato bychom byli bez koček - a to proto, že ona je nesnáší a je na ně alergická a proto doporučuje lidem, aby kočky neměli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.