| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsme s Clarisskou volily

Kamyš, souhlasím, taky mám raději byť naivního, ale aktivního člověka, než pasívní škarohlídy. Co ovlivníme našimi volbami víme sami docela dobře, ale na malém městě třeba komunálky mají docela efekt.

A k té volbě knihy: kopíruji tu kousek čláínku ze serveru "Lupa" - knihy volit můžete......
kniha
Zajímavou novinkou letošního roku je celostátní akce "Moje kniha", organizovaná Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR. Základem je on-line anketa o nejoblíbenější knihu ČR, ve které se může každý vyjádřit k tomu, která kniha byla pro něj v životě nejdůležitější - v kterémkoli z následujících smyslů

"kniha, která mě nejvíce ovlivnila",
"kniha, ke které se často vracím",
"kniha, kterou bych doporučil/a dobrým přátelům",
"kniha, která změnila můj život",
"kniha, na kterou nemohu zapomenout",
"kniha, která mne uvedla do jiného světa",
"kniha, kterou bych si s sebou vzal/a jako jedinou na pustý ostrov" apod.
Celá akce "Moje kniha" však má širší záběr a chce upozornit na to, že ani v dnešním světě Internetu a on-line služeb neztrácí klasické knihy, knihovny a čtení svůj význam, smysl i krásu. První výsledky, v podobě 200 nejoblíbenějších knih z ankety, budou zveřejněny na závěrečné tiskovce "Března - měsíce Internetu", 7.4.2004. Celá akce však bude pokračovat dále, výběr nejoblíbenějších knih se bude postupně zužovat (např. v září bude vyhlášeno 50 NEJ), a TA NEJOBLÍBENĚJŠÍ bude vyhlášena během Týdne knihoven, počátkem října 2004.

Pokud chcete ke hledání nejoblíbenější knihy také přispět, vše najdete na adrese http://www.mojekniha.cz. Celá akce je přitom inspirována britskou soutěží "The Big Read", kterou v roce 2003 iniciovala a realizovala britská BBC. Sešlo se v ní 750 tisíc odpovědí. Je-li u nás, podle průzkumu Markentu, na 2,8 milionu lidí kteří používají Internet, máme šanci Brity překonat?

Přímo na úvodní tiskovce letošního "Března" vyplnil anketu "Moje kniha" také ministr informatiky Vladimír Mlynář. V mládí jej prý nejvíce ovlivnil Kocour Mikeš.

No a k paní Souradové: mně se její články líbí. Její postoj "koukejte, co u nás umíme" berme jako inspiraci a naučme se na svém životě nalézat klady a pozitiva!!!!

ahoj
Simča

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.