| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vyspalé miminko = spokojené miminko i maminka

Karkule, to opravdu ještě potrvá....Když ale mohu mluvit třeba o tom zdravotnictví, tak si myslím, že pokud personál nebude dobře ohodnocen, nikdy se to nezlepší. Proto věřím, že přijmout lidi z východu by nám prospělo. Myslím tím lidi vzdělané v oboru s dostatečnou praxí(i když pochybuji,že by byli ochotni učit se česky, když můžou rovnou anglicky a jít pracovat za ještě lepší peníze...). Neříkám, že to, že jsou sestry špatně placeny omlouvá hrubé a neprofesionální chování k pacientům(!). Nemůžeme ale očekávat, že pokud budou podhodnoceny, budou dělat svou práci s nadšením. Já jsem dřív ve zdravotnictví pracovala a vždy se snažila jednat s lidmi s respektem. Je také pravda, že jsem zdrhla a také se pokoušela najít si práci v UK, což bylo velmi papírově komplikované, takže jsem si nakonec našla live-in job. Pracovala jsem jako ošetřovatelka u staré, velmi protivné a nepříjemné paní. Byla jsem ale velmi dobře zaplacena a paní byla se mnou spokojena. Vůbec netušila, jak mě dokáže vytočit....
Přítel ležel nějaký čas v nemocnici v Rakousku a velmi si pochvaloval české sestry. Aby ne, dostaly tam plat několikrát vyšší, než by měly u nás. Pak ho převezli do Prahy a byla to katastrofa.
I v UK a Německu jsem se setkala se spoustou cizinců v této profesi a byla jsem spokojena s jejich jednáním.
Bohužel schopné sestry a lékaři odcházejí za lepším, jsou lépe motivováni a je to vidět na jejich přístupu. Během své (krátké)praxe ve zdravotnictví jsem zažila dost vyhořelých sester, které by tuto profesi rozhodně neměly vykonávat. Na druhou stranu jsem si několikrát říkala:"Byla bych jako ony, kdybych zůstala dalších 20.30,40 let? Neumím si to, po pravdě, ani představit.
Chtěla bych ještě říct, že jsem se také setkala se spoustou sester, které měly k lidem velmi pěkný vztah a které svou profesi dělaly rády a zodpovědně. Nutno dodat, že se, bohužel, platy dobrých a "horších" sester nijak neliší :-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.