| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vyspalé miminko = spokojené miminko i maminka

Lassie, a nebude to spíš tím, že si prostě nejsou zvyklé vážit si práce? Vím, že jsou v zahraničí české sestry, a nejen ty České, mnohem příjemnější, ale kdyby nebyly, tak tam nejsou... Každý má přece možnost volby, nechce dělat sestru, může jít třeba prodávat zmrzlinu nebo dělat něco jiného, poitou je, že ti pacienti nemohou za to, že sestry jsou málo placené a ani je to nezajímá. Placené za to jsou a od začátku přece věděly, do čeho jdou. V zahraničí jsou také některé profese placeny žalostně, ale lidé jsou rádi, že tu práci mají, a vědí, jak lehce by ji mohli ztratit.
Když rodila moje kamarádka, vyplašená prvorodička, tak jí sestra nejdřív vynadala, ať jí na příjmu tak neřve, že není první ani poslední co rodí a že nechápe, proč tak vyvádí. Pak poprosila jinou, jestli by nemohla dostat trochu vody a další polštář a sestřička se na ní obořila "vypadám jako číšnice, nebo co?". Řekla jí, že jestli se k ní bude chovat tak neurvale, tak si bude stěžovat a sestra jí odvětila "milá paní, já mám 4 roky do důchodu a tady pracuju 10 let, takže vy mi můžete vlézt na záda". To je přece neskutečné, ne? Já jsem rodila první dítě v USA a sestřičky kolem mně lítaly, řekla jsem si o senwič, za pět minut jsem ho měla, měla jsem chuť na coca colu, došly mi pro ní do automatu, totéž když měl manžel hlad, tak mu přinesly jídlo, pak mu přivezly postel, aby se mohl natáhnout, neustále se usmívaly a uklidňovaly mě... to je diametrálně odlišné od zkušeností mých kamarádek z českých porodnic. Měla jsem známou, češku, co dělala sestřičku na psysichatrickém oddělení a když tam byla krátce, tak převlékala postel a pacient něco chtěl, tak mu řekla ať chvilku počká, nachomítla se k tomu vrchní sestra a kamarádce sebrala prémie a měla s ní dlouhý rozhovor na téma "pacient je no. 1 a vy mu musíte být vždy k dispozici". Také mají pravidelná školení o jednání s lidmi. A měla 12 dolarů na hodinu, většina nelegálních chův či mexičanů pracujících na stavbách vydělává víc než to.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.