| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš život s (ne)obyčejným dítětem

Milá Markéto,
dítě máš docela obyčejné, jako většina. To že jiné spí celou noc není třeba hned závidět, určitě má jiný mouchy. Náš malej spí taky celou noc od 21 do 6 hod (dr. říkala, že budit na krmení netřeba) jenže naopak přes den téměř vůbec a co víc chce se chovat. Když ho ukolíbám tak se stejně nejpozdějc do 1/2 hoďky vzbudí (průměr je tak 15 min.) a zas je tak ty 2-3 hoďky vzhůru. To jen tak mimochodem.

A skutečně bude hůř, až začnete chodit do školy a nastanou povinnosti. A potom ještě hůř, až přijde puberta ... Tím nechci strašit, je se snažím naznačit, že i dítě je osobnost se svými vlastními názory a postoji, které někdy prostě neodpovídají našim. A jak jsem zjistila i velmi malé miminko je chytré, až vyčůrané!

Ještě si neodpustím poznámku k tomu učení na nočník: U dcerky to proběhlo celkem bez problémů. Učila jsem ji to v létě, když je teplo. Na zahradu chodila jen v tričku a spoďárkách. Hlídala jsem čas a po určité době (teď už nevím, jaké má takový dítě intervaly) jsem ji dala vyčurat. Někdy úspěšně, jindy ne. Zpočátku se stávalo často, že se počurala, ale ty mokrý kalhotky byly mepříjemný, takže brzy pochopila, že má čurat na nočník. Ovšem sedala si na něj zásadně v těch kalhotkách - Mluvit ve svých 2 letech skoro neuměla, takže jsem ji musela hodně hlídat a jakmile zamířila k nočníku, tak přiskočit a svléknout. Jakmile pochopila smysl nočníku, chodila na něj automaticky i doma a já ji konečně mohla nechávat přes den bez plín. Ovšem, potřebovala jsem hooooodně náhradního prádla, protože říct si se naučila až za dlouho. Stačila chvilka nepozornosti a jakoby to nějak vycítila a už seděla na nočníku oblečená!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.