| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš život s (ne)obyčejným dítětem

No nevím, článek je sice docela zábavně napsaný, ale to chlubení se "vařečkovými metodami" v klíčových situacích vývoje dítěte (období vzdoru, chození na nočník/záchod) vidím dost kriticky.

Ano, také mi už v některých situacích "ujela" ruka (ale ne vařečka!), ale vidím to jako svoje selhání, jako něco co jsem nezvládla a na čem musím pracovat, aby se mi to nestávalo. Zatím co u autorky mám pocit, že se tím (byť s nadsázkou ;-)) chlubí jako by šlo o zcela legitimní výchovný prostředek :-(.

A ohl. nočníku atd. bych měla nějaké postřehy i dotazy na ostatní tady:

Hodně čtu i na německých fórech typu Rodina a tam je převládající názor (podpořený i odborníky - pediatry, psychology přes dětský vývoj...) na otázku učení se na nočník/záchod, že jakýkoliv "trénink" je zbytečný, ba i může škodit a že se má počkat až dítě samo řekne (dá jasně najevo), že už plínu nechce a chce na záchod (nočník). Prý to pak často umí ze dne na den a nebývá to prý ani později než kdyby se to "trénovalo". Uvádí se, že většina dětí zvládne být bez plínky tak do 3 let, v noci ji často potřebuje i do 4 a více. Píše se tam také, že to kdy to dítě zvládne, není zásluha rodičů ani "tréninku", nýbrž přirozený vývoj jako třeba chození, které člověk také neurychlí tím, že bude dítě tahat za ručičky, strkat do chodítka apod.

Celkem mi to zní logicky, ale zas mi přijde že to trochu přehánějí, že je to jejich "nezasahování" trochu extrémní (někdo např. vyloženě píše že se dítěte nemáte ani ptát zda chce čůrat, aby se na ně nevyvíjel nátlak!). Ale na druhou stranu asi na těch studiích něco bude, ne? Tady v ČR mi zas přijde, že někteří s tím "vyšilují" až moc brzo, strkají děti na nočník už někdy v roce... atd. Jak to vidíte Vy tady? Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Já myslím. že pokud vůbec, tak to má smysl začít "řešit" někdy mezi rokem a půl (od toho věku prý dítě nejdřív umí ovládat svěrače) a dvěma lety. My jsme to se starším začali trénovat právě kolem dvou let a ve 2 a čtvrt už plínu přes den neměl, v noci ji ještě měl do necelých tří let.

U malého zatím nevím, teď v 17 měs. pomalu začínáme zkoušet nočník, přičemž on chce spíš na záchodové prkénko, tak tedy jo, a už tam i často něco "vyrobí" ;-). No uvidíme...

Jsem zvědavá na Vaše příspěvky! M.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.