| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš život s (ne)obyčejným dítětem

Markéto,článek byl milý a mám dojem, že tvůj vztah k fyzickému trestu v něm byl taky znát-že to bereš spíš jako že došly nervy.

nedá mi to a písnu sem svůj vztah k trestům i praxi. Byla jsem přesvědčená, že uhodit byť jen symbolicky je špatné.Chci pro své dítě respektující a partnerskou výchovu s hranicemi, které prostě určuju jinak něž plácnutím.Syn nebyl hodné a lehce ovladatelné dítě a záchvaty čehokoli míval velmi často- ještě občas se zadaří.Na jasné NE reagoval ještě rychlejším a opakovaným ano! Přesto jsem neměla potřebu ho plácat, prostě mi to přišlo blbé jak tu psali přede mnou- způsobovat bolest, ukazovat tím svou převahu kterou stejně mám jako dospělý a pod.Za nějákou dobu jsem se cítila pod tlakem prarodičů, chytrých známých- tak proč ho neseřežeš? Bude z něj americký spratek, moc to prožíváš. Přitom jsem si teď jistá, že jsem hranice ve výchově měla,jenže tenkrát jsem si říkala, tak co, zkusím to. Tak jsem při naschválech a po několikerém napomenutí plácla- nepomohlo to vůbec, nebo jen někdy- mě to šlo čím dál líp, ale nepřipadalo mi fajn, plácat několikrát denně ( to byl stav výchovy po návštěvě paní psycholožky, která si myslela, že na plácnutí ve správnou chvíli nic není a pomáhá) Zkrátím to- teď jsem se zase uklidnila A vrátila se k sobě- ale během té cesty se přece jen něco změnilo: Myslím si, že pro mě je lepší děti neplácat- ponižuje to především mě- když se mi to stane nemám ale výčitky ani si nemyslím, že jsem to nezvládla. Někdy to je jednodušší řešení, ale rozhodně není lepší -možná ani horší, prostě jiné a patří do výchovy jiné matky. Nemyslím si, že občas plácnuvší matky je horší nebo bude mít do budoucna s dítětem horší vztah(nemluvím o bití) myslím si, že když se plácne jednou je daleko snažší plácnout znovu a dřív když to tak zabírá. Víc než plácnutí mě osobně vadí vyhrožování trestem- to zmiňované ukázání vařečky- ne, že by to dítě poškodilo, ale je v tom hodně ten strach a pro mě jako dospělého je to ponižující(jako by si užíval svou moc).KOnec anylýzy.

Jen chci říct, že to rozhodně není o hodném nebo živém dítěti,nebo o tom, že na někoho to platí a na jiného ne, ale o rozhodnutí rodiče, nebo spíš o tom jak to cítí. Ani ty psychologové v tom totiž nejsou zajedno.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.