| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Náš život s (ne)obyčejným dítětem

Já teda nečetla celou diskuzi, ale s tímhle souhlasím, sleduju v okolí, že největší patent na rozum mají matky nejmírnějších dětí :-) A naopak čím náročnější a problémovější dítě, tím míň jeho máma poučuje ostatní, když už zmíní nějakou svoji zkušenost, tak většinou stylem: "ono záleží jak u koho, ale nám v tomhle pomohlo ... " :-) Nedávno jsem na porodnici.cz četla dotaz nějaké těhulky, které se nelíbilo, jak některé maminy říkají, že mají doma vzteklounka, a že je to o přístupu a rozumném vysvětlování :-) Tak jsem si vzpomněla na moje miminko cca ve 3 týdnech, fialové dávící se, kterému nechybělo nic než že se chtěl chovat :-) Rozumné vysvětlování, že teď musí chvilku počkat, kupodivu nezabíralo :-)
Já jsem docela flegmatik, ale na moje miminko asi ne dost flegmatický :-) On dost systematicky zkouší, co si může dovolit. Asi před měsícem (tj. cca v 7 měsících) mi docela nepříjemně vrazil palec do oka, myslela jsem že to bylo z neopatrnosti, tak jsem mu jen trochu přísně řekla, že to nesmí. Snad za pár vteřin to zopakoval, tak už jsem ho trochu sprdla. A vzápětí to zopakoval, a tvářil se u toho vysloveně stylem: tak schválně, jak moc vážně to myslíš? Tak dostal pořádného sprďáka i nějaké to třepnutí přes plínu, a byl pokoj. Teď už má 4 zuby, všechny jedničky a s chutí leccos kouše, dneska v noci došlo i na mě :-( Poprvé to bylo - sebrat prso, trochu sprdnout, po chvilce breku utišit. Podruhé - sebrat, pořádně sprdnout, nechat brečet skoro 1/4 hodiny :-( Stejně následovalo potřetí - sebrat, fakt naštvaně sprdnout, pár plácnutí přes plínu a spacák (to mu fakt vadilo jen proto že to bylo s tím sprďákem) a řev skoro 1/2 hodiny. Vypadá to, že bude zase chvilku pokoj. Poprvé na mě to kousání zkoušel tak ve 3 měsících, taky na třikrát, ale prve stačilo jen sebrat, sprdnout a chvilinka breku :-(
Zatím je vidět, že reaguje na mojí náladu, zkouší to, dokud mě opravdu nenaštve. To symbolické plácnutí na zadek tomu jen dodá důraz, že tohle mi fakt hodně hodně vadí a on si na to pak dost dává pozor. Přitom když s ním blbnu, tak ho morduju mnohem víc i na ten zadek ho plácám, ale když si z toho dělám legraci, tak se tomu taky řehtá na celé kolo :-)
Já jsem zasáncem toho maximum řešit po dobrém, rozumně vysvětlovat, ale poučování od lidí, kteří mají doma mírné poddajné děti, mi občas leze na nervy :-( Jsou jak kozel zahradníkem, jejich rady jsou u divočejších dětí naprosto nefunkční. Podle takových rad už bych dneska měla vydloubané oči a za pár dní ukousnuté bradavky :-(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.