| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K záměnám novorozenců v českých porodnicích

taky jsem měla všechno "nastudované", věděla jsem, jaká mám v porodnici práva, atd. Byla jsem si předem porodnice prohlédnout, vybrala jsem si FNsP v Ostravě - Porubě. Přiznávám, že se mi "líbila" více, než ta na Fifejdách. Hlavní důvod ale byl ten, že v Porubě je perfektní neonatologická jednotka, řeší se tu rizikové porody, mají tam nejnovější přístroje... A upřímně, kdyby došlo k nějakým problémům, tak mi bude úplně jedno, jak hezké jsou porodní pokoje nebo kolik je nás na hekárně.
Byla jsem zdravá, těhotenství probíhalo bez sebemenších problémů, ale stejně jsem skončila na císařském řezu, kvůli třídennímu nepostupujícímu porodu. Naštěstí pro mě bezbolestnému, měla jsem sice stahy, ale nebolestivé. Kdybych se rozhodla rodit doma, ani bych nevěděla, co se se mnou děje. Tak jsme byli nepřetržitě monitorováni a já věděla, že se mému miminku daří tak dobře, že se mu ještě prostě nechce ven. Takhle byl pro mě celý porod jenom trošku nepohodlný, kvůli otlakům na tvrdém monitorovacím lehátku. Docela prkotina, když vezmu v úvahu, že jsem se nemusela ničeho bát.

Já osobně totiž lékařům věřím. Možná je to i tím, že moje maminka je taky lékařka. Určitě tady nejsou proto, že by mě chtěli ponižovat, léčit si na mě komplexy nebo dokonce mi ublížit.
Nemám ráda názory, že se vždycky rodilo doma, tak proč to dnes není běžné. Nikdo už totiž neuvádí konkrétní mortalitu novorozenců (případně dětí do jednoho roku) a rodiček. Nikde se nehovoří o tom, jak se dál žilo matkám, které byly po porodu potrhané a kdo ví, v jakém stavu.
Takové názory mi příjdou přímo prehistorické, vždyť každý z nás, když je nemocný, tak jde k lékaři, který použije lék k tomu, aby mu pomohl. Když se to tak vezme, i takovou zlomeninu byste si mohli doma vyléčit sami, o co jde, nějaká dlaha se najde a sádru si každý namíchá sám. Vždyť to tak vždycky dělali, přišel nějaký ranhojič, více či méně šikovný....

Připadá mi, že některým maminkám jde hlavně o to, aby se při porodu cítily dobře, pohodlně, ve svém domácím prostředí.Starají se o své blaho, ale je to na úkor jejich bezpečí, ale hlavně bezpečí jejich miminka. V podstatě vědomě vystavují své nenarozené dítě všem rizikům, která mohou nastat. Neříkám, že problém nemůže vzniknout v porodnici, ale tam je také tým lékařů, operační sál, atd. To se podle mě nemůže vůbec rovnat se sebešikovnější porodní asistentkou (nebo ještě hůř dulou) a vyděšeným tatínkem. Navíc, jaké vybavení může s sebou taková asistentka vůbec mít??? Ultrazvuk asi těžko. Přístroj na monitorování ozev??? Kyslík pro případnou resuscitaci???
Anebo jenom mobil, aby mohla volat záchranku, když bude nouze????????
Teď se do mě asi mnohé z vás pustí, ale neříkejte mi, že je to věc každé maminky. Protože to miminko by o sobě asi rozhodovalo jinak, kdyby mohlo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.