| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K záměnám novorozenců v českých porodnicích

MrtinaNov,

1. i kdybys doma rodit chtěla, tak bys doma porodit nemohla, protože i podle tvého velmi stručného popisu porodu jsi prostě nebyla nízkoriziková rodička. Sama píšeš, že tě nechali v porodnici rodit 3 dny - myslíš, že je to tak kraťoučká doba, že bys pro nepostupující porod nestihla přejet z domova do porodnice?

2. porodní asistentka u sebe nemá UZ (ale popravdě - k čemu je u fyziologického porodu dobrý? Já rodila třikrát a u porodu ho nepoužívali ani jednou. Pokud se projeví nějaká patologie, přejíždí se do porodnice), přístroj na poslouchání ozev miminka samozřejmě nosí, jak jinak by mohla sledovat plod?, tlakoměr na měření tlaku matky, věci na kříšení (vč. kyslíku), potřeby k zašití menších porodních poranění, nevím, jak v ČR a co mám info z UK, tak i prý nějaký lék na zastavení kontrakcí v případě nutnosti (???). Moc toho není :o) ale statisticky vzato zajištěné porody doma mají (dle odborných studií) stejně dobré výsledky jako porody v nemocnici, takže to asi stačí ;o)

3. Pokud ty doma rodit nechceš, tak neroď, nikdo tě nenutí. Já taky doma nerodím, MMCH když jsem z prvního porodu byla na dně a další dítě chtěla rodit doma, tak to byly právě holky domarodky, které mě přesvědčily, že pro mne porod doma není vhodný. A za dítě jsou prostě zodpovědní rodiče, s tím nic nenaděláš. Těžko můžeš předjímat, pro co by se to miminko rozhodlo - co TY si myslíš, to je TVŮJ názor, nikoli názor něčího miminko. MMCH porody doma jsou oficiálně schválené Světovou zdravotnickou organizací jako bezpečné pro matku i dítě, při dodržení podmínky nízkorizikovosti ženy, odbornosti asistujícího u porodu a dostupnosti nemocnice


-----------------------

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.