| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jedináček

Ale no tak.
Uveď (te) zdroj výzkumů.
Takováhle paušalizování jsou vždycky hloupá. Je to totiž všechno dost individuální.
Jsem jedináček. Dost dobře jsem se přizpůsobila v manželství – mám docela dominantního tradičního muže a asi by se mnou jinak nevydržel  - ani já s ním; dobře kooperuji s většinou pracovního týmu a přijatelně s výjimkami – to bych tam už asi nebyla - a zaměření na vlastní prospěch – to je úplně směšné. Sourozenci mého známého nemyslí na nic tolik jako na jejich prospěch, a jedináčci zjevně nejsou.
Nicméně, když toto vše říkám, lze namítnout něco o subjektivním pohledu a o výjimkách a pravidle - nemyslím, že bychom se v názorech na „prokázaná fakta“ a jejich interpretace shodli.
Divná tedy určitě jsem. Například neumím jít do konfliktů, nesnáším je. A vidím své děti, jak jim ve společných pranicích a řešených neshodách roste sebevědomí a komunikační dovednosti. Ale zase - moje šéfová, též jedináček, s konflikty opravdu nemá problém.

Ale přesto právě pro svou zkušenost jedináčka jsem svým dětem něco takového nikdy nechtěla udělat. Nejde o společnost v dětství, o výchovu k sobectví nebo ohleduplnosti (chacha). Jde o to, že na rozdíl od mého muže (dvě starší sestry – to by měl být mazánek rozmazlený a podřízený, ne?  ) nemám nikoho teď, když jsem velká. To co zažijete se sourozenci, společné kořeny a vzpomínky, společná krev, ať už si rozumíte nebo ne – to co vidím, že existuje a já nemám, to mi tak chybí, že ať už si právě teď moje děti myslí co chtějí, dostaly to .

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.