| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jedináček

Sama som jedinacik a hoci mam na detstvo nadherne spomienky, vzdy som tak trosku zavidela kamaratkam, ktore mali surodencov...

Dnes mam 5 deti, vsetky naplanovane, s pomerne velkymi casovymi odstupmi. Najsarsiemu synovi je 18 najmladsiemu 4. V poslednej dobe mi zacali deti hovorit, ci by sme nemohli mat este dalsie dieta. Ja mam tentokrat pocit, ze uz je to "akurat" a dalsie deti neplanujem. Aby som bola presna, najstarsi syn planuje studium v zahranici a hovori, ze dalsi surodenec by sa ho uz "netykal" a najmladsi syn to neriesi, s tymto napadom prisli ti 3 uprostred.

Vzdy, ked do rodiny pribudlo dalsie dieta, som si davala pozor, aby ziedne z tych predchadzajucich nemalo dovod mat pocit, ze je o nieco ochudobnene. Nevynechali jediny kruzok, sport, nic z oblubenych aktivit.(Par hodin po prichode z porodnice som viezla jedno zo starsich deti na oblubeny tenisovy trening a mimino strazila moja maminka, ktora auto riadit nevie.)

Vychadzam inak z toho, ze mimino je prisposobive - mne sa to potvrdilo. Ziadne z deti neutrpelo, aspon tomu verim, ziadnu ujmu tym, ze muselo travit ako male vela casu cakanim na surodencov ci uz v aute alebo niekde v parku so mnou, zatial co niektory z nich mal kruzok.

Manzel slusne zaraba a ja pracujem ciastocne a doma, takze vyzijeme. Mame dom na okraji velkeho mesta a kazdy mesiac musime strazit, co "navyse" si mozeme dovolit - vikendovy vylet, pripadne obed v restauracii. Deti ale maju kruzky, ake chcu, oblecenie nie nutne znackove, ale k ich spokojnosti. Kazdy rok chodime k moru, nie sice do hotela ale "len" do apartmanu, ale rozhodne nijako netrpime.

Keby sme byvali v sidliskovom byte, zrejme by nasa rodina vyzerala inak, ale za nasich okolnosti mi nikdy nenapadlo, ze sme to s tymi detmi "prehnali". Vzdy sme si davali pozor, aby jednotlive deti mali osobitne aktivity s nami rodicmi, napr. vikend niekde mimo domu len s jednym dietatom a pod. Aby nemali pocit, ze su len sucastou skupiny a nie individualitami. Snazime sa im venovat kazdemu osobitne, nezabudat na starosti kazdeho z nich a pod. Pravda je ale taka, ze si casto pomahaju jeden druhemu, s ulohami a aj "radami do zivota". A ked su sami doma, vzdy im to funguje, hadaju sa zasadne len vtedy, ked maju doma aspon jedneho r z rodicov:-) Vysvetlovali mi to, ze ak su sami, nemozu si to dovolit...

Po 5. dietati som mala zrazu pocit, ze "staci", ze moja kapacita ako aj kapacita rodiny sa naplnila. Verim, ze tento pocit je velmi individualny a nemozno ho uplatnit na inych ludi, ze kazdy ho pociti v inom case.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.