| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jedináček

Mám jenom takový nepatrný dotaz... zřejmě opět narážím na fakt, že jsem z odlišnýho vesmíru. :o)
Většina mých přátel a kolegů má sourozence. Vídají se velmi sporadicky, na svatbách, na pohřbech, na rodinných oslavách, pokud ta která rodina podobné veselice organizuje. Neudržují spolu žádné důvěrné vztahy, i kdyby se milovali sebevíc, protože jsou prostě dospělí a mají vlastní život, svoje rodiny, svoje přátele... protože přátelé jsou rodina, kterou si vybíráme sami, zatímco sourozenec, byť vlastní krev, nám může být povahově a názorově vzdálen jako pohoří Altaj. Mám sestru, pravda, nevlastní; máme vcelku dobré vztahy, ale vídáme se poměrně málo, i když bydlíme ve stejném městě. Naprosto věcně a pragmaticky vzato - proč by mi měla chybět, kdyby nebyla, a naopak já jí?
Tohle jsem nikdy moc nepochopila, tu orientaci na něco, co je zatraceně dočasné, já od začátku předpokládám, že syn v dospělosti bude žít svůj vlastní život a sem tam se navštívíme, rádi se uvidíme a on pak půjde tam a já tam, každý po svém. Život není jen těch cca 18 let, kdy jsme za děti zodpovědní, nebo se mýlím? Co potom, až vypadnou z domu? Upřímně řečeno, znám dost lidí, kteří nemají děti a jsou ve stáří spokojení, aktivní a rozhodně ne osamocení, ale taky dost těch, co se realizovali pro své děti, které jim ve dvaceti - plus mínus - udělaly pá pá a oni dneska zahořklí, zlomení a osamocení sedí doma a nadávají na osud. Těch variant možného vývoje je X a sázet všechno na jednu kartu mi připadá, no... řekněme malinko nepředložené, toť vše.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.