| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jedináček

ano, někdo považuje za základ děti. Znám takový případ. Já jsem si pořídila své první dítě až ve 27 (studia, podnájem, koupě bytu na hypotéku - žádné užívání si!!!). Dříve jsem si ho prostě "nemohla" dovolit, pokud jsem nechtěla přijít s břichem před tchýni nebo rodiče a starejte se teď o mě.
Mám ale známou, která měla partnera na civilce, žádné finanční ani jiné zajištění - a my chceme miminko. A teď!!!! Tak si ho pořídili. Rodinu postavili před hotovou věc - takže jeho rodiče ve svém rodinném domě zrekonstruovali dvě místnosti (na své náklady, oni přece nic neměli), aby měli kde žít. Bydlí si tam zadarmo, platí jen svou část za vodu a energie - což se slečně zdá mnoho (záměrně píši slečně, protože se samozřejmě nevdala - jakožto svobodná matka měla do loňského roku více peněz, že...).
Na miminko neměli nic našetřené, vlastně nejen na miminko, ona mi pak vyprávěla, kterak neměla ani blbých padesát korun na dupačky ze sekáče - lituj mě!.
Já ale říkám proč??? Někdo k životu přistupuje zodpovědně, snaží se postarat se o sebe a svou rodinu (a od toho třeba odvíjí i to, kolik bude mít dětí). A druhý myslí tím pohlavím, jak už tady někdo vtipně podotkl, no a co bude pak???? No potom se to "NĚJAK" udělá. Existují přece úžasně vysoké sociální dávky, rodina je přece povinná mi dávat, všichni mi musí dávat, protože já nemám. To, že nemám z toho důvodu, že jsem se nikdy nesnažila... ale dejte pokoj....
Pak jsem se od dotyčné dozvěděla, že ona by taky chtěla svůj byt, a že chce auto. Že já asi nechci jet k moři, ale ona ano.... Někdo prostě chce a má pocit, že pro to nemusí nic udělat.
A když chci 4 děti, tak je přece budu mít, ne??? Však ono se to už nějak udělá, štědrý sociální systém vždy bude fungovat a že je to na úkor ostatních??? No tak nebuďte blbí a taky roďte hodně dětí. Děti můžou posedávat na schodech u baráku, na co drahé kroužky.


Toto píši o pár konkrétních případech, které osobně znám. Nechci se dotknout maminek, které mají více dětí - v žádném případě nehážu všechny do jednoho pytle!!! Jen jsem chtěla napsat svůj názor.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.