| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K záměnám novorozenců v českých porodnicích

Co máte na těch pseudopřirozených porodech? To, že se dřív rodilo doma, bylo způsobeno faktem, že nebyly porodnice. A myslíte, že ty desítky procent mrtvých novorozenců a matek by nepřívítaly jakoukoliv pomoc odborníků (namísto bezmocných porodních bab), pokud by měly tu možnost? Myslíte, že kterákoliv ta dříve "domácí rodička" by nedala přednost porodu kdekoliv a s kýmkoliv, jen aby ji nebo její dítě zachránili? Novorozenecká mortalita zrovna jako mortalita šestinedělek se radikálně snížila až s porody v porodnicích. Domácí porody jsou krokem zpátky, hazardem s životy dvou lidí. Krokem vpřed je ledatak personál porodnic, který se chová nekonečně laskavě, ohleduplně a s respektem k dítěti i matce. A hlavně zasáhne kdy je potřeba i bez mého "svolení".
Jak bych mohla v narkóze rozhodovat, zda mají křísit mé dítě? Oba kluci se narodili císařem, kdybych je rodila doma, byla bych dvakrát mrtvá. Ani jeden vzhledem k velikosti (oba 4,5kg) neměl šanci se normálně narodit.
A navíc - co si budeme vyprávět: všude se slyší hlavně na peníze. Nikdo nežije z ušlechtilosti. V Podolí jsem tentokrát byla po císaři pět dní na nadstandartu - a za svých 1400 Kč denně jsem měla přidělené laskavé ženské a dětské sestřičky, které pomáhaly jak mohly, nabízely, že dítě mohu nechat už od večera u nich. Měla jsem strach, abych nevypadala jak krkavčí matka, ale byla jsem ujištěna, že po operaci potřebuji odpočinek a ať si nedělám výčitky. Díky jim! Byla jsem úplně vyřízená. (Ani na kojení nemělo odloučení vliv. Kojím ještě teď 8 měsíčního cvalíka) Jen jednou jsem se dostala do styku s "obyčejnou" sestrou pro ostatní neplatící matky a byla to pro mě studená sprcha. Seřvala mě, že děti na noc se nosí až o půlnoci a že jdu brzo. Vyjukanou, sotva na nohou stojící matku s příliš těžkým uzlíkem v náručí mě před sesternou zachránila až má přidělená sestra, která té zlé vyčinila.
Takže pokud si zaplatíte, dočkáte se luxusu a hýčkání. Zadarmo nikdo laskavý nebude. To je utopie. Zrovna jako je utopie bezpečný porod doma. Investice do pobytu v porodnici se mi tedy rozhodně vyplatila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.