| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jedináček

tak přesně tohle mi mluví z duše. taky mám tři děti (5, 3 a 8 měsíců) a vážně se zabývám představou, jestli nás je už dost...
děti jsou se mnou doma, tzn. nechodí do školky, jsme celý den spolu. k tomu ještě podnikám, pracuji doma, řídím část firmy. když jdeme po ulici - dost lidí se za náma otáčí - kočár a dva prcci po stranách - to se asi nevidí každý den :-). někteří to i okomentují, ale mnohdy vidím jen ty oči, které říkají "tak ta se asi zbláznila". já ale nechápu, proč by v ČR měli mít hodně dětí pouze romové nebo socky. každé dítě jsme chtěli a moc se na něj těšili. věnuji se jim, ale také jsou naučené trávit nějaký čas hrou, nepotřebovat mne. včetně nejmenšího. z vlastní zkušenosti vím, že mladší se velmi rychle (dovolím si říct - kosmickou rychlostí) učí od starších. chtějí se vyrovnat a proto umí většinu samostatných návyků mnohem dříve než to první (chození na nočník/záchod, držení lžíce, schopnost nakrmit se, držení tužky, obléci se, atd.) v tomto to má pak maminka lehčí. proto mamince, omlouvám se, ale nepamatuji si její jméno, která se rozhodla věnovat prvních sedm let prvnímu dítěti a pak se rozhodnout pro druhé, bych ráda napsala, že si možná neuvědomila, že by tím vychovala dva jedináčky. nicméně, respektuji rozhodnutí každého rodiče o rozdílu věku mezi sourozenci, případně mít pouze jedno dítě. Osobně si ale myslím, že je to pro to dítě škoda, že je to opravdu ani ne tak o dostatku všeho, ale spíše o tom, jak tento dostatek či nedostatek sdílet v rodině, ale to už tady taky někdo výše psal a já s tím beze zbytku souhlasím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.