| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K záměnám novorozenců v českých porodnicích

Mám za sebou dva porody v porodnici a dva domácí porody. Pokud mohu posoudit ze svého pohledu, tak je určitě nesmyslné a proti přírodě odnášet miminko od matky.

Když jsem porodila prvního synka, byla jsem vyčerpaná, malého jsem téměř neviděla (ještě že byl u porodu manžel) a všechno mě šíleně bolelo, omdlévala jsem, ještě po návratu z porodnice domů po 7 dnech po porodu jsem si nemohla sednout. Šestinedělí mi připadalo krátké na to abych se po porodu zotavila. Dnes si uvědomuji, že to bylo částečně způsobeno i tím, že jsem neměla malého u sebe na pokoji.

Druhého synka jsem porodila náročnějším (vyvolávaným)porodem s komplikacemi a protože jsem ho měla hned po porodu u sebe tak jsem se zotavovala po porodu šílenou rychlostí s porovnáním s prvním porodem.

Třetí dítko - dcerku jsem porodila doma za asistence manžela a očekávala jsem náročnější a delší vyčerpávající porod ale za hodinu po porodu jsem se cítila naprosto vpohodě a musela jsem se spíš nutit odpočívat, protože jsem se cítila jako bych vůbec nerodila.

Čtvrté dítko jsem porodila také doma a opět jsem se musela nutit odpočívat, protože jsem se cítila fyzicky naprosto vpořádku.

Když byly malé 4 dny tak jsem prožila pro mne zvláštní příhodu. Vzala jsem svou 5-ti letou dcerku, čtyřdenní dcerku a jela jsem autem do porodnice na očkování proti TBC, v porodnici jsem viděla maminky které rodily ve stejný den jako já, BYLO MI JICH TROCHU LÍTO, tahaly nohy po zemi, protože je ještě nemohly unést, opíraly se o zeď a chodily v předklonu, sedaly si s velkou bolestí a seděli spíš jen tak napůl na boku (okamžitě jsem se vžila do pocitů a bolestí po prvním porodu). Návštěvy sourozenců a manželů se odehrávaly v jedné místnosti za asistence jiných "nepřizpůsobivých" návštěv. Uvědomila jsem si jak jsem oproti nim napřed. Moje děti už mají sourozence doma a jsou s ním plně sžití, prostě se ráno probudily a bylo miminko.

Byla jsem ráda, že jsem mohla porodit doma, i když jsem dlouho nevěděla, zda budu moci své miminko přivést na svět doma, malá byla v příčné poloze a otočila se až 2 týdny před porodem. Přesto jsem k rozhodnutí porodit doma dospěla až v průběhu porodu, ono se to totiž zodpovědně ani dříve rozhodnout nedá.

Moje první reakce na právě porozené čtvrté dítko byla, NO TEDA JEŠTĚ ŽE JSEM NERODILA V PORODNICI TOHOHLE BYCH SE BRÁNILA KDYBY MI CHTĚLI DÁT DOMŮ. Očekávala jsem totiž (s ohledem na své předešlé novorozeňátkovské zkušenosti) plešaté popř.blonďaté miminko a ono to mělo černé dlouhé vlásky! Ten šok byl docela silný, protože mě prvních 15minut po porodu nenapadlo se podívat, zda mám dcerušku nebo synka a to jsem malou celou dobu držela v náručí a kojila ji......

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.