| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jedináček

Zrnko pravdy na tom je. ALE! Nikdy jsem nemela luxusni veci, vetsinou z bazaru, ale mela je. Rodice me ucili spoustu veci - sporty, jazyky atd. Vystudovala jsem taky VS a od tretaku pracovala na polovicni uvazek. Manzelovi rodice byli chudi a mozna i neochotni investovat neco do vzdelani a rozvoje svych deti a jedinou jejich hodnotou byla navsteva hospody. Ani ja ani manzel nejsme jedinacci. Ted se mame co ohanet, abychom si trochu nasetrili na vlastni bydleni. Vim, co to da setreni splacet hypoteku - zije se z jednoho platu, protoze manzeluv spadne na hypoteku, a o ten bych mela na materske prijit? Jako VS mam vice nez manzel. Resenim je, ze manzel pujde na onu materskou. On s tim i souhlasil, jenze co okoli-jeho rodina a ja jako matka bych mela odejit od 5mesicniho ditete do prace? Nemyslim tim cizi lidi, i kdyz na vesnici nikdo neni cizi (byla jsem z toho v soku, nejsem z vesnice a nemusim o vsech lidech vedet vsechno), ale jeho rodina? Uz ted me maji vyslovene v lasce, protoze neplnim jejich populacni plany zacinajici prvnim porodem v 17ti letech a stylem stat mi bydleni zajisti. Tim chci rict, ze si poridim jen tolik deti, abych jim byla schopna alespon do zacatku necim prispet a zaplatit adekvatni vzdelani. Mimochodem drive takove moznosti nebyly, takze jsi Petre byl na stejne startovni care jako vsichni VS. Ovsem jiz ted vidim, co dokaze placena prestizni zahranicni skola, prestizni stredni skola a i ty skolky se zacinaji lisit. Moje dite nemusi mit to nejlepsi a nejluxusnejsi, to kazi i charakter, ale chci ho postavit do zivota pripravene na vsechny situace a ne jen aby drelo a drelo, aby mohlo splacet hypoteku jako my s manzelem a v duchodu jit na pastvu, protoze jaksi na duchodove sporeni jiz nezbyva. Bohuzel kazdy neni takovy genius, aby kdyz mu rodice v 15ti reknou, aby si platil veci sam, pri zamestnani vystudoval SS a VS. Pak ma tedy i plat odpovidajici nizsimu vzdelani. Jo, mimochodem, kolegyne, ktera zdedila po rodicich byt a jeji manzel taktez, si opravdu mohou poridit 3 deti a kocar za 30 tisic, protoze je velky rozdil, jestli splacis 15-20 tis mesicne na hypoteku (pujceno cca 2 mil na 20 let). Takze zadnej barak za 10 mega. Kolik procent lidi bere 100 tis mesicne? Asi tolik, kolik ma 3 a vice deti, ze? Nezahrnuju to toho cikany.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.