| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K záměnám novorozenců v českých porodnicích

Milá Radko, mluvíte mi z duše, hned jsem se pozastavila nad tím, že v diskusi ještě snad nikdo nezmínil maminky po císaři. Vždyť to ani fyzicky není možné, aby měly dítě hned u sebe, protože se v podstatě 24 hodin nemohou pohnout a další dva dny sykají bolestí při každém pohybu. Aspoň já to tak měla a kamarádky i spolubydlící v porodnici po císaři totéž.

K tématu hlavního článku, Kačenku mi přinesli ukázat, když jsem se probrala z celkové narkózy po x hodinách, a je fakt, že byť to bylo nakrátko a já zase hned usnula, jsem si jistá, že bych tu tvářičku poznala už vždycky. A kdyby mi pak přinesli o kilo těžší dítě, asi bych se bránila uvěřit, že to je normální. Souhlasím s jedním z výše uvedených příspěvků, byť je to názor celkem radikální, že bych se bránila výměně - předat někomu cizímu dítě, které rok vychovávám a vyměnit ho za jiné, které neznám....snažím se představit si to na Kačence a její stejně staré kamarádce, kterou znám téměř od narození, nejde mi to. Způsobila bych doživotní trauma sobě, rodině a dítěti, ať už psychologové tvrdí, co chtějí (že si vzpomínky uchováváme cca od tří let).

K další debatě - já jsem to, přiznám se, ani nijak extra neprožívala, že Kačenku po porodu nemám u sebe, protože fakt nevím, co bych si s ní v tom obluzení počala, měla jsem co dělat sama se sebou. Měla jsem jen, jak jsem přicházela k sobě, strašný strach, jestli je v pořádku, protože se narodila ve 35. týdnu, a císař byl akutní pro alterace jejích srdečních ozev, ale sestřičky mě při probuzení uklidnily a večer, když už jsem byla při smyslech, za mnou zašel pediatr, aby mi řekl Apgara a vysvětlil, že byla na zahřátí v inkubátoru, jinak vše OK. Vzhledem k této mé osobní zkušenosti mi také názory zastánců domácích porodů, připadají tak nějak mimo realitu, rodit doma je hazard se zdravím dítěte i rodičky a to mi nevymluví nikdo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.