| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chystáte se rodit v zahraničí?

rodila jsem v nemecku a jsem velmi spokojena s veskerou peci, ktere se nam dostalo.
predevsim jsem zde sa svepravneho cloveka a sama mohu rozhodnout co se se mnou bude dit. behem tehotenstvi mohu chodit bud k zenskemu lekari stejne casto jako je tomu v cechach nebo ke gynekologovi dochazim jen jednou nebo dvakrat za trimestr na ultrazvuk a nektere odbery a jinak me vysetruje porodni asistentka, ktera za mnou muze dojet i domu (pro maminky vice deti je to obrovska pomoc). jsem rozhodnuta teto moznosti vyuzit pri dalsim tehotenstvi. oboje je placene pojistovnou.
dale je tu naprosto normalni ambulantni porod, muzete odejit 3 hod po porodu domu a nikdo vam nevynada, ze hazardujete se zdravim ditete, navstevuje vas pa, jen treti den musite bud do porodnice nebo pediatrovi na celkove vysetreni, napr i tech kyclicek. jinak kazda aminka ma zdarma deste navstev pa doma, cehoz muze a nemusi vyuzit. pa kontroluje stahovani delohy, stehy po pripadnem nastrihu, miminku pupik, zvazi ho, poradi s prebalovanim a kojenim a proste vsim. jako prvorodicka jsem za to byla moc vdecna. moje pa me dokonce naucila jak vazat dite do satku na noseni deti!
pediatra navstivite az po sestinedeli.
co se tyka ockovani, muzete ockovaci kalendar posunout a zacit pozdeji, ockovani tu neni povinne, kupodivu jsou zde deti uplne normalne ockovane a detska nemocnost nebo umrtnost neni vetsi nez v cechach. navic je ockovani zcela zdarma.
na druhou stranu zde pojisteni stoji podstatne vic nez v cechach (deti jsou pojistne od statu a maji peci zdarma), dostane se vam ale lepsi pece a osobni pristup k pacientum je lidsky, coz se o ceskem zdravotnictvi neda rict.
celkove bych to tedy shrnuala asi tak, ze kvalita zdravotni pece i prevence je na zhrubana stejne urovni, nechci nijak pochybovat o profesionalite ceskych lekaru, mam pocit, ze medicinske vzdelani je v cechach na velmi dobre urovni.
ovsem v pristupu k pacientovi, jakozto svepravne lidske bytosti, je na tom nemecko mnohem lepe. nezbyva nez doufat, ze se i v cechach situace zlepsi. pujde to ale jen pokud se nebudeme poslusne, jako ovce, podvolovat svevolnemu jednani nekterych lekaru, ale budeme trvat na lepsim pristupu, treba i zaslanim stiznosti na ceskou lekarskou komoru. kazdy koho znam si stezuje na pristup doktoru, ale temer nikdo nedela nic, aby se to zlepsilo. oficialne je vlastne vse v poradku, ceska lekarska komora nemuze zasahnout tam, kde si nikdo nestezuje ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.