| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chystáte se rodit v zahraničí?

ahoj,

asi záleží na doktorovi či porodnici, ale já si stěžovat nemůžu. těhotenstství a porod prvního syna jsem prožila ve Francii a tripple test mi nijak nescházel. Test na Downův syndrom je nepovinný, doktor ho anbídne , ale nennutí. "Malý" ultrazvuk (asi 15 min.) jsem měla při každé prohlídce, "velký" (asi 45 minut) 3x za těhotenství. Pokaždé mi lékařka prohlížela i vaginálně čípek. Testy na streptokoka B mi dělali asi 2 měsíce před termínem a vzhledem ke špatné poloze miminka (KP) jsem měla poslední 2 měsíce prohlídku co týden. Stěžovat si nemůžu ani na samotný porod a následnou péči o mě a miminko.
Druhé těhotenství prožívám v Rakousku a rodit budu také zde(v polovině ledna. Zda tu provádějí tesy na streptokoka nevím, ale chci si o ně požádat. "Velké" ultrazvuky jsou tu jen dva za celé těhotenství, první trval asi 10 - 15 minut (tak nevím, kolik se toho dá za tu dobu zjistit), druhý mě teprve čeká. Pokud jsem chtěla "malý" ultrazvuk při každé prohlídce, museli jsme si za něj připlatit (zda 80 Euro, ve Francii zdarma, vaginálně mi lékař prohlížel čípek jen jedenkrát (na počátku těhu), možná ho hlídá přes ultrazvuk, nevím, musím se taky zeptat. Testy na Downův syndrom a genetické vady vám nabídnou, zaplatili jsme za ně asi 120 Euro, pojišťovna to nehradí.
Co se týče prohlídek miminka po narození, byly ve Francii prvních 6 měsíců každý měsíc, pokaždé pediatr kontorloval i kyčle, pak do 1 roku co tři měsíce a dále co 6 měsíců. Zde v Rakousku dle Mutter-Kind Pass je prohlídek méně a mé zkušenosti se zdejšími pediatry při péči o staršího syna moc dorbé nejsou. Na rozdíl od Francie, kde si můžete k lékaři vzít schůzku a dopoledne jsou vyhrazená pro zdravé děti (prohlídky, očkování) a odpoledne pro ty nemocné, takže se nesetkají a navíc nemůsíte trávit hodiny v čekárnách, jsou zde v Rakousku všichni "dohromady" a u lékaře v čekárně se schůzkou strávíte minimálně půl hodiny, bez schůzky 1 a 1/2 - 2 hodiny. Lepší přístup by snad měl být u soukromých lékařů, kde schůzka vyjde zhruba na 30 Euro (pokud nemáte soukromé připojištění, pokud ano, něco vám uhradí zpět, ale raději to zaplatíme.
Celkově mi to ve Francii připadalo lepší.

Iva

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.