| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Chystáte se rodit v zahraničí?

Jsem strasne stastna, ze se mi podarilo obe deti odnosit a porodit mimo CR. Moje doktorka byla velice chapava a pozorna, kdyz jsem v prvnim trimestru panikarila a mela podezreni na zamlkly potrat, ochotne mi merila hladinu hormonu v krvi a kazdy tyden ultrazvukem ujistovala, ze je vsechno v poradku. Nikdy jsem od ni nemela ani naznak toho, ze jsem hysterka. Narozdil od ceske gynekolozky, ktera mi nasla nejaky nalez na cipku, delala biopsii a pak me pomerne hrube okrikla, kdyz jsem se dost roztresene ptala, co to muze znamenat.

Triple testy mi nabidli, ale omitla jsem je kvuli nepresnosti, vysetreni cipku bylo az tesne pred porodem a nijak jsem vnitrni vysetreni behem tehotenstvi nepostradala. Navic je zde prijemny zvyk, ze pri vnitrnim vysetreni se pres pacientku prehodi deka a moje doktorka dokonce mela kreslo bez stupacek - musela se sice ohnout, ale ja jsem si pripadala jako clovek...

Z porodnice jsem mohla odejit uz druhy den po porodu, nakonec jsem si dala jeste jeden den na odpocinek. Doktorka i pediatricka prisly jednou denne na vysetreni, u postele je plenta, ktera se zatahne kvuli soukromi.

Za cele tehotenstvi ani porod na mne nikdo nezvysil hlas, nikdo nebyl arogantni, nikdo me neodbyl, ze by me otazky nebo problemy byly nedulezite. Vsechny moje otazky doktorka zodpovedela, vyhledala mi informace o lecich, ktere mi dala na problemy s ucpanyma dutinama, kdykoli jsem chtela fotku z ultrazvuku, tak mi ji dala.

Pediatricka po mem upozorneni na me vlastni problemy s kyclema obe deti nekolikrat vysetrila pohmatem a vsechno v poradku.

Myslim, ze v CR se lekarska pece dost medializuje a lekari se hrozne chlubi, jak oni vsechno porad kontroluji - pritom podle me casto neni tak uplne nutne (napr. zatezove glukozove testy, kdyz testy z moci vychazeji normalne) - to, ze se nektere veci v zahranici nedelaji, jeste neznamena, ze je to spatne. Napr. povinne amnio po 35 letech veku mi prijde uplne zcestne.

Bylo by mnohem lepsi, kdyby se lidi prestavali tak spolehat na doktory a radeji si sami snazili vyhledat informace a hlavne aby doktori sestoupili ze sveho pedestali a prestali se chovat jako arogantni nafukove, co spolkli vsechnu moudrost. Jsem rada, ze se obcas najdou i pribehy popisujici doktory chapave, trpelive a zdvorile - tudy vede cesta.

Kimmy

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.