| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Názor: Jak nejlépe pomoci rodinám s dětmi

Já si taky myslím, že se pořád mluvilo o tom, jak si budeme moci vybrat buď cca 11tis. nebo cca 7tis., ale nikdo už nikde neříkal (nebo ne moc nahlas a moc viditelně), že pokud by maminka chtěla tu první variantu - tj. do dvou let - musela by mít řekněmě "mírně" nadprůměrný výdělek...No a jak budete mít z polovičního úvazku nadprůměrný výdělek? Z toho je jasné, že tuto možnost si budou moci vybrat jen ženy na vyšších pozicích. Mám obavy, že např. ani leckterá učitelka nedosáhne takové výše příjmu, aby mohla (chtěla-li by) být doma jen 2 roky. Ta prostřední varianta - tj. být doma 3 roky. Kamarádce se stalo, že původně jí uznali nárok na peněžitou podporu v mateřství, začala ji tedy pobírat oněch 6 týdnů před termínem. Ale pozor: dítě si dovolilo narodit se o dva týdny dřív, tak nejen, že musela peníze vracet, ale ani si nemůže vybrat zůstat doma jen 3 roky. Já se své možnosti dozvím až po novém roce, až si to půjdu vyjednat na sociálku. Ačkoliv si stejně vyberu ty roky 4. Někde jsem slyšela, že pokud si rodič vybere variantu čtyřletou a nastoupí do zaměstnání dřív, suma zbývající do konce zvolené doby čerpání se mu doplatí. Kéééž by to tak opravdu bylo. A musím souhlasit taky s tím, že sice ano, v ČR máme hodně vysoký rodičák i dlouhou MD, ale v jiných zemích EU si manžel vydělá tolik, že mu nedělá větší problém uživit ženu a dítě doma i když stát nedává (už) nic. Pravda, nevím, jestli to je tak vždycky, ale kohokoliv jsem měla možnost poznat, tak to o něm platilo. Např. naši známí z Holandska - on zaměstnaný, středoškolák a jeho manželka celý život v domácnosti. Auto mají, domek mají, syna mohli podporovat na VŠ a i jemu pomoci s pořízením domku...Tak opravdu nevím...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.