| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Názor: Jak nejlépe pomoci rodinám s dětmi

Já teda nevím, kdo se jak má na Západě, ale velmi zblízka jsem viděla, že v Německu rodina se 4 dětmi měla vlastní dům, spláceli v pohodě hypotéku, maminka doma na "mateřské" (ale nejmladší dítě těsně předškolní). Děti (4) měly svoje koníčky, hrály na hudební nástroje, sportovaly, tedy nic levného, v zimě lyže v létě k moři - celá rodina a ještě měli českou au-pair (můj zdroj informací) a paní na úklid a žehlení. Jedna rodina žila v Bavorsku, druhá u hranic s Francií, místo jsem zapomněla. A představte si, že otec, který toto vše utáhl ze svého 1 platu nebyl ani bankéř, ani majitel výdělečné firmy, ale v jednom případě lékař a ve druhém Učitel - SŠ!!!! Nic nezdědili, na vše si fakt vydělali svojí prací.

Situace v ČR - moje 4-členná rodina si může nechat o moři jen zdát, na tu jednu dovolenou, kterou jsme tam strávili jsme šetřili 5 let. Na hory sice jezdíme - 1xročně, ale lyže dětem půjčujeme a my rodiče máme vlastní, většinou z "bezdětného" období. Kroužky dětem dopřejeme, ale rozhodně ne všechny, které by oni chtěli. Když chceme aspolečně "za kulturou", musíme značně rozvažovat. Třeba knihy už pár let téměř nekupujeme (ještě že ex.knihovny). Pracujeme oba, učitelka jsem já, manžel bere naštěstí o pár tisíc více (je VŠ-ing. technik) a žijeme od výplaty k výplatě. O hypotéce si můžeme nechat zdát, o vlastním bydlení taky. Teď jsem zhruba ve věklu, v jakém byly před těmi asi 10ti lety rodiče rodin o kterých píšu výše.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.