| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Názor: Jak nejlépe pomoci rodinám s dětmi

Nečetla jsem tady celou diskusi,jen namátkou pár příspěvků,takže nejsem úplně v obraze co všechno se zde řeší,ale pokud jde o systém a výši sociálních dávek apod,myslím že nikdo nepochybuje o tom,že nejhůře jsou na tom matky samoživitelky,pro které stát neudělal a neudělá vůbec nic,takže často žijí na hranici bídy.Píší tady některé maminky,které se odvolávají na to,že měly rodičák 2500 a taky z něj musely vyžít.Dobře,a kolik vás bylo,kteří jste měly jen to životní minimum a žili aspoň trochu důstojně?To se životním minimem opravdu nejde.A pokud to někdo dokáže,ať mi tady rozpočítá tuto částku na měsíc pro sebe a dítě,případně více dětí.Z čeho zaplatí byt?Půjdou do azylových domů?Mmmch ani bydlení v azyláku není levné.Dnes se mne to již netýká,ale když byla dcera malá,byla jsem s ní sama a měla měs.příjem 4800 korun.Já z toho tedy žít nedokážu.A to jsem velice skromná,nepotřebuji draze nakupovat nějaké nesmysly.Ne každá maminka má to štěstí,že má partnera který nosí domů peníze.Některé ženy se musí starat jen a jen samy a jednoduché to vůbec není,už z toho důvodu,že pokud nemáte hlídání pro dítě,nemůžete jít pracovat,a pokud nemáte na hlídání babičky,musíte někoho platit a to je záležitost taky několika tisícovek,já platila min 80000 a víc za hlídání,a to jsem měla to nejlevnější hlídání jaké bylo možné.Takže s nízkým příjmem se ta práce ani nevyplatí,protože jste stejně v mínusu.Já jsem na tom v dnešní době víc než dobře,ale nikdy nezapomenu,jak jsem se z těch sraček musela vyhrabat a jestli by někomu stát měl nadělit a hejbnout prdelí,aby pro ně něco udělal,to jsou právě matky s dětmi které jsou samy.A těch není málo.takže i takové ty příspěvky,co tady jsou o tom,že i otec se musí starat,jsou fajn.souhlasím s nimi,ale už tady asi nikdo nepíše o tom,jak to udělat,když otec není,nebo je a starat se nechce.Jen pro zajímavost-např.otci mé dcery paní soudkyně pro jistotu nestanovila ani alimenty,tudíž jsem od něj nikdy neviděla ani korunu.Pokud od něj cokoli potřebuji,nelze.Tak jak se má otec taky starat by mě zajímalo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.