ale praxe je jiná - na pět dní v měsíci nebo na "půldne" vám dítě nikde v mš nevezmou, protože je jich málo (nějaký "inteligent" je zrušil a neprohlíd si statistiky a demografický předpovědi), za celodenní hlídání je pro chůvu nějakých 7 tis. málo
takže
mamina (a těch je asi většina), která má příjem mezi 8 - 10 tis. bude radši za 7 tis. doma s dítětem, v klidu a beze stresu (jelikož taková chůva vám kupříkladu neuvaří a neuklidí) a ty zbylé 2 nebo 3 tis. co by měla "navíc", kdyby chodila do práce, si vydělá "bokem" na bridgádce (v marketu, spousta mamin umí jazyky nebo jsou jinak šikovné a takovou bokovku si seženou).....prostě si myslím, že je to výhodné pro ženy, které mají mimořádně vysoké příjmy, popř. mají takovou práci, kde nemůžou prostě odejít na tři roky domů. Budiž jim to přáno.
Místo výše příspěvku by tenhle stát měl začít víc řešit např. půl úvazky (zvýhodnit zaměstnavatele, který je preferuje), střídání v místě, práci z domova, pružnou prac. dobu, střídatelnou mateřskou (chvíli máma, chvíli táta), zakládání miniškolek (rozhodně lepší, než ty obři, co tu máme), dětských koutků s chůvami při práci (když se dá najít místnost na kancelář pro dalšího zbytečnýho úředníka, tak dětský koutek by určitě byl taky řešitelný, že ?). Apod. Aby nemusely mít mámy depku, že nejsou v práci a tzv. "se zahrabou " doma, nebo naopak, že jsou v práci a mimí trpí samotou. Aby si to každý mohl přizpůsobit, tak, jak potřebuje. Někdy mám totiž pocit, že tzv. moderní tržní hospodářství je vlastně jen velmi sofistikovaný způsob otrokářství. Bylo by asi zajímavé porovnat ideální představu světa pro rodiče dětí a pro ekonomy a majitele firem.
Předchozí