| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Diskuse kolem mateřské: stereotypy v myšlení v nás zůstávají

Zdravím všechny maminky. Nedá mi, abych taky nepřispěla s troškou do mlýna, který už týden mele pořád tu samou mouku - rodičovský příspěvěk. Abych byla upřímná, taky mě už to trošku unavuje. Ale zametu si před vlastním prahem... Jsem maminkou dvou kluků, kterým je 8,5 a 2,5 roku. Takže jsem si zkusila rodičák 2.500, 3.500 i nynější 7.600. Musím říct, že na bídu jsem si nikdy nestěžovala a když bylo hůř i líp, vždycky jsem se snažila vypomoci si nějakou prací většinou z domova (účetnictví, zpracování dat, atd.). Manžel pracuje od rána do večera, plat má spíš podprůměrný. Na nějaké velké vyskakování to nikdy nebylo, ale myslím, že špatně jsme se nikdy neměli. Vždycky u nás bylo to, co je potřeba, našetřili jsme vždycky na nějaké dárky i dovolenou na horách u nás nebo na Slovensku. Když se zvýšil rodičovský příspěvěk na oněch zmiňovaných 7.600, bylo samozřejmě fajn - 4.000 žádná na cestě nenajdem, ale upřímně brát 7.600 do 4 let (a k tomu možnost si neomezeně přivydělat) je opravdu luxus. I když mi snížení samozřejmě taky trochu zkříží plány (člověk míní, poslanci mění), budu se s tím muset vypořádat a ne si jenom stěžovat, tudy cesta podle mě nevede. Ale jsem ráda, že se mě netýká to rozhodování dopředu "jak dlouho"... To opravdu nebude jednoduché. Ano je pravda, že ani po 4 letech člověk neví, co bude, je ale pravděpodobnější, že dítě bude vyzrálejší, zdravější a možnost umístění do školky taky větší... Moje švagrová například šla do práce po dvou letech a moje neteř do té doby zdravá jako rybička, začala být šíleně nemocná, alergická, atopická a já nevím co ještě. Tak švagrová změnila plán a vrátila se zpět na mateřskou. Na druhou stranu moje kamarádka plánovala být doma co nejdéle, ale ve dvou letech jí přišla taková nabídka, že by byl hřích ji nevyužít.
Souhlasím s názory, že by se měly podporovat spíš jiné možnosti - zkrácené pracovní úvazky, práce z domova, pružné pracovní doby(které by ale pružily na všechny strany...), školky (u nás na malém městě z 6 zůstaly 3 MŠ, přeplněné, které berou jen děti maminek zaměstnaných na 8 hodin). Podle mě naprosto chybí podpora firem zaměstnávajích rodiče s malými dětmi (i když určitě jsou vyjímky a takové firmy se najdou). Z vlastní zkušenosti vím, že není lepšího zaměstnance než spokojená maminka, která stíhá práci i rodinu.
Tak hezké vánoce všem přispěvovatelkám i autorkám článků... :-))))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.