| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Diskuse kolem mateřské: stereotypy v myšlení v nás zůstávají

Je to široký téma, tak zkusim jen výsek...

Např. u nás ve škole vidim, že dětí na učitele je moc.
Je tam i několik dětí s handicapem, který potřebujou člověka navíc.

Ze zákona mají tyto děti právo na pedagogického asistenta, kterého hradí stát, bohužel na zdejším krajském úřadě sedí člověk, kterej by tam sedět neměl a ten asistenty prostě nepodporuje (resp. dá ředitelům svolení asistenta mít, ale nedá na něj peníze s odůvodněním, že ředitel může ubrat na platu učitelům). Čili tenhle zákon se tady nedá použít.

Dohodli jsme se s rodičema, že zkusí požádat o příspěvek na péči (pro zdravotně postižené), aby měli z čeho platit tzv. asistenta osobního (ten má oficiálně pomáhat jen se sebeobsluhou a podle toho je placenej, ale je to lepší, než nic). Dala jsem s nima do kupy co všechno je pro to třeba udělat, jak co kde vyplnit a tak, protože sama totéž řešim v MŠ z pozice rodiče a díky jedný diskusi na Rodině jsem získala docela přehled co všechno lze a s čim je problém. Tu práci jsem dělala i za málo peněz a přesto, že mi to neběží jako pedagogická praxe a je to na dohodu o provedení práce (takže žádná nemocenská a prázdniny bez příjmu), protože sama mám děti v MŠ na 4 hod a byl to pro mě přivýdělek k rodičáku.

Ovšem teď bylo třeba, abych už přešla do pozice učitele a začli jsme hledat někoho jiného. A sehnat někoho s pedagogickym vzděláním (k tomu Montessori kurzem za 17 tisíc, protože jsme Montessori škola), kdo vyjde s pěti a půl tisícema je fuška, takže jsme znovu začli řešit pedagogickýho asistenta.

Jednala jsem s SPC, který píše granty na pedagogický asistenty, ale jen pro děti s určitým typem postižení - z našich dětí by pod ně spadalo jen jedno a ještě tam není žádná záruka, že grant vyjde.
Jednání s panem úředníkem na krajskym úřadě končívá tím, že on nechápe proč se děti integrujou a nedaj se do speciálek a že nejsou peníze. Před pár dny jsem našla na netu program EU ze kterýho by se přesně na naše potřeba daly čerpat peníze, ale jsou tam vysoké minimální částky, o které se může žádat, takže to není v silách školy a musel by to sepsat někdo za celý kraj. Hodlám za panem nechápavym zajít s papírem o co maj požádat (ačkoli to by měl dělat sám od sebe) - jsem zvědavá, co zas bude mít za problém.
Vhodnej malej grant se mi zatim najít nepodařilo, ale už nějakou dobu na tom pracuju.

Kolegyně napsala hodně velikej grant, ze kterýho by se mohla zaplatit další pedagogická síla, zabralo jí to několik měsíců práce a je to vlastně vzato úplně oklikou - přes obnovitelné zdroje energie, které by škole ušetřily peníze za energie. Téma mělo být vyhlášeno letos v říjnu a zatim vyhlášeno nebylo a momentálně nikdo neví, jestli bude :-( A pokud bude, nikdo nemůže zaručit, že to s grantem vyjde.

neni to všechno, ale musim k dětem a jako náčrtek to snad stačí...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.