| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Diskuse kolem mateřské: stereotypy v myšlení v nás zůstávají

oddTom - veskere diskuse tady, kterych se ucastnim, jsou o RP - na jine oblasti verejneho rozpoctu nemam mentalni kapacitu. Na nej se smeruji stiznosti, takze o tom diskutuju. O ostatnich zalezistostech si prilezitostne popovidam jinde.

Nerozumim, co se v Belgii plati na lepsi urovni - zila jsem tam dva roky, ale asi jsem nemela prilezitost jejich lepsi uroven poznat. 50% platu mi pripada vyssi nez ceskych 35% nebo tak nejak.

Odebirani obcanu - dejme tomu, ze obcan ma 10 000 hrubeho - 3 000 se odvedou do fondu a dalsi 1 000 prida zamestnavatel. Zbylych 7 000 se dani progresivne - podle toho, jaky je skutecny plat. Prumerny plat ma okolo tech 10% zdaneni, takze cisteho by zbylo 6 300.

Soudnictvi netusim, chvalabohu jsem to nikdy nepotrebovala. Lekarstvi - verejne a soukrome - verejne je dotovane a na vetsi zasahy je pojisteni prave z toho fondu. U lekare se plati hotove vsechno, pak se to vymaha na pojistovne. Mam soukrome pojisteni, takze detailne do systemu pro obcany nevidim. Policie funguje - nevim, jak to mam hodnotit. Ziju ve velice bezpecne zemi, kriminalita je tu tak nizka, ze ztracim reflexy nabite v CR. Stalo se mi, ze jsem nechala na verejnem parkovisti klic od auta v zamku kufru - nekdo ho vzal, nechal mi za steracem listek a klic opatroval, nez jsme se setkali. Skolstvi - nizke rocni poplatky - asi ekvivalent nekolika stovek pri tom fiktivnim platu 10 000. Velice siroka sit, ale velmi narocny system, spolecnost je zde ohromne souteziva a naroky na deti jsou vysoke. Nejlepsi studenti jsou oslavovani i na narodni urovni, vedomostni souteze jsou velice popularni.

"To je přeci jasný, že když někdo něco sebere a zároveň neřekne třeba "tady máte na dítě od tří do čtyř let slevu na dani 5.000 Kč měsíčně", tak lidi budou nespokojení a v první řadě budou pravděpodobně chtít změnu zpět" - ano - to je presne to, co jsem rikala - melo se na poslancich vyzadovat reciprocni zmeny - chteji zkratit RP na dva roky - musi zajistit dostatek mist ve skolkach. Byla chyba to nechat plavat. Ovsem opet - pokud se zeny nesjednoti, niceho se nedosahne.

"Vždyť ty dva systémy mohou existovat nezávisle na sobě. Kdo chce, ať je doma (dotace), kdo chce, ať snadno najde časově vhodnou (dotace) práci" - toto je pripad dvoji dotace - dotovaly by se jak matky doma, tak castecne uvazky a skolky - uz tak si myslim, ze tech penez je utraceno prilis a tohle by to jeste prodrazilo. Myslim, ze je to dlouhodobe neunosne. S timto nesouhlasim.

Kimmy

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.