| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Diskuse kolem mateřské: stereotypy v myšlení v nás zůstávají

Kimmy, no super, tomu říkám povzbuzení :-)

Ale možná teď aspoň už chápeš, proč chci dávky do ruky, abych si s nima mohla naložit tak, jak vidim, že je potřeba a ne že na nich bude sedět nějakej mameluk a rozhodovat za mě jako v případě těch peněz na pedagogický asistenty.
I kdyby tu fungovala dostatečná síť kvalitních školek a dostatek polovičních úvazků, nikdy nevíš, jestli zrovna Tvoje dítě nebude potřebovat domácí péči. Já mám dítě s poruchou komunikace, Milada děti se sníženou imunitou apod. On možná leckdo má pocit, že tohle jsou výjimky, ale to jen tak vypadá, protože děti ve školkách a ve školách jsou vyselektovaný - ty s problémama se tam kolikrát vůbec nedostanou, takže nejsou vidět, ale jsou jich spousty. U nás ve škole je selekce JEN SNÍŽENÁ OPROTI OSTATNÍM ŠKOLÁM (NEZAMĚŇOVAT S "U NÁS SELEKCE NENÍ"), máme 50 dětí a z toho 7 s vážnym problémem. Jo, je možný zavést dávky jen pro děti, který budou mít potvrzení od Dr nebo od psychologa - a pak by třeba byla dobrá síť kvalitních školek, rodičák kratší a jen rodiče dětí s problémem by měli nárok na dávky po delší dobu - jenže to už tu je a funguje to zase jen částečně - třeba já na dávky nárok mám a Milada ne, ač Milada by si nemohla dovolit ani částečnej úvazek, kterej já mám.

Jinak co se týká výše rodičáku, tu jsem tu nikde nekritizovala - naopak už před rokem a něco, než se zaváděl tenhle vyšší, tak jsem tu v nějaký diskusi psala, že stát na to nemá a zas to do roka zruší a že by radši měli zvýhodnit poloviční úvazky. Sama na poloviční pracuju a ještě nějakej čas pracovat budu.
Do týhle diskuse jsme se zapojila kvůli tomu, žes tu psala, že dávat dvouletý děti do MŠ je v pohodě a s tim nesouhlasim.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.