:)
Přidám další perlu, z MSSZ:
"stát je plátcem zdravotního pojištění za matky pečující o dvě děti do 15 let, tzn. že v případě, že budete RP pobírat Vy, bude Vaše manželka i nadále pojištěna. Z hlediska sociálního pojištění se tato doba ale nezapočítává do odpracovaných let. Doporučujeme Vám, měsíc po vyřízení Vaší žádosti o RP, jej převést zpět na manželku. Toto učiníte podáním nové žádosti, která bude vyplněna na jméno Vaší ženy. Bližší informace Vám podá úřad, u kterého budete o RP žádat."
Fakt nechápu...
===
Jinak, mimo téma, ale když už píšu:
Sylvie, jak to, že nemocný zaměstnanec na nemocenské nemůže vykonávat jinou pracovní činnost (dohoda, OSVČ), zatímco matka pobírající PPM (tedy rovněž nem. dávku)ano?
Chápu, že před porodem se těžko bude matka z něčeho zotavovat, ale stejně tak třeba zaměstnanci se zlomenou nohou asi neztíží rekonvalescenci to, že bude dělat jako OSVČ překlady na PC? Atd. A naopak po porodu nejde jen o péči o dítě, ale do jisté míry i o zotavení matky, ne?
Zkrátka, pokud je podmínkou nároku na čerpání nemocenských dávek dodržování léčebného režimu atd., přijde mi poněkud nespravedlivě (resp. příliš paušálně) určeno - bez ohledu na skutečně možné porušení léčby - co se smí a nesmí (ve smyslu jiné práce, která zotavení neovlivní), a to i s ohledem na to, že zotavující se matka s PPM pracovat může (která žena byla 2. den po porodu jako srnka? :) ). Co myslíš?
Předchozí