| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak na neštovice

Dobrý den všem, kteří řešíte nebo budete někdy v budoucnu řešit neštovice u svých dětí či u sebe. Moje obě děti je prodělali v listopadu, hezky po sobě - starší je "donesl" ze školy a mladší je chytil po 14ti dnech poté. Není pravdou, že starší děti jsou na tom hůře než mladší. U nás tomu bylo právě naopak. Díky tomu jsem zjistila, že jde o to, v jakém stavu se dítě zrovna nachází, resp. jak silná je jeho obranyschopnost. Jestli jsem si tedy myslela na počátku zkušeností s touto nemocí u staršího syna, že má pupínků hodně, tak jsem později musela svoje mínění opravit. Menší syn měl pupínků odhadem 3x více a i na místech, kde je starší neměl (v ústech, na jazyku, na ploskách nohou) - no prostě paráda. Nemohla jsem malého ani pohladit po hlavičce, kterou měl také posetou a hlazení způsobovalo zbytečné zdráždění. Co se týká mytí, tak jsme to první tři dny moc neřešili - jen jsem děti trochu otřela mokrou žínkou na některých místech. Pudr na mazání jsem odmítla ze dvou důvodů. První byl praktický - měli bychom pudr všude (nejen v posteli). Druhým důvodem byla vlastní zkušenost z mládí, kdy mi na alergii na sluníčko mamka vždy mazala tekutý pudr proti svědění. Moc to nezabíralo-to si dosud živě pamatuji:-( Zvolila jsem proto intuitivně jeden z produktů, který doporučuji svým zákazníkům na různá zranění (zabývám se totiž přímým prodejem prostředků na podporu a posílení zdraví). Věděla jsem také, že nám prostředek pomohl v létě při poštípání hmyzem na zklidnění. Zároveň prostředek výrazně urychluje hojení všech ran- škrábnutí, říznutí, spálenin, apod. Proto jsem obou synům mazala vždy na požádání tu plochu, kde je zrovna pupínky svěděly. Svědění vždy na čas ustalo a podle všeho se pupínky rychleji hojily. Dostala jsem za tento nápad i pochvalu od dětské lékařky, které jsem svoje rozhodnutí sdělila hned na počátku. Takže pro všechny, koho zajímá či bude někdy zajímat, o co jde, ráda sděluji, že jde o gelovou formu aloe vera (myslím, že je důležité, aby gel obsahoval vyšší množství aloe vera, jinak by nemusel gel tak dobře fungovat). Přeji brzské uzdravení všem zasaženým :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.