| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku „Zbit romskými spoluobčany“

Díky maceško za článek, který rozpoutal diskuzi, i když je to další téma, které mi zvedá hladinu adrenalinu v krvi.
Píšu proto, aby se aspoň trošku vyrovnal poměr sil v diskuzi.
Má osobní zkušenost: mám několik známých, fajn lidí, kteří v kolonce národnost mohou mít nápsáno romská. Chodila jsem doučovat děti do romské rodiny, která přestože žila trošku jiným způsobem života než já, byla moc fajn. Na všech stupních škol (kromě myslím střední), jsem měla romské spolužáky - v pohodě.
Pokud jsem se setkala ve svém okolím s lidmi, kteří mi mohli způsobit "špatnou zkušenost" tak to byli jen lidé a neptala jsem se jich na národnost.
Proč musíme lidi posuzovat podle barvy pleti, národnosti, vyznání? neříkám že já jsem úplně bez předsudků, byla by to lež, protože média, společnost nám je vrývají hluboko do myslí. Ale přece si jimi nenechám ovlivnit své uvažování nebo a to už vůbec ne chování! Vím o nich a snažím se je přeci zpracovat.
Stále mi nejde na rozum, proč nám jde tak špatně, kvalitně si popsat to, co nás doopravdy ohrožuje . Tzn. například lidé, kteří se chovají tak a tak... nikoli lidé kteří vypadají tak a tak...
Jak se psalo výše, já vidím jedinou cestu, začít sám u sebe, zvládnout v sobě své předsudky, dívat se kolem sebe a přemýšlet.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.