| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku „Zbit romskými spoluobčany“

Adelko,

já bych Ti chtěla oponovat v tom etnocentrismu. Píšeš "po jiných chceme, aby žili stejně jako my (tzv.etnocentrismus, velice nadřazený postoj), aby splynuli co nejvíc s našimi kulturními vzorci". Zjednodušuješ. Myslím, že naše, tj. česká společnost, je dost tolerantní vůči jiným kulturním projevům. Tendence k homogenizaci společnosti nejsou nijak drastické (nejsou o nic větší než globalizační trend jinde ve světě a podle mne to není nikterak násilné), tolerance k jiným zvyklostem je tu myslím značná. Je ale otázkou, co považuješ za ";kulturní projevy vyžadující toleranci". Pokud vím, tak ještě nikdy nikdo Romy nepeskoval za to, jak zpívají, jakým jazykem mluví, jak tančí, jak si organizují věci uvnitř svých komunit, jakou mají tradici třeba v lidové slovesnosti. To, co tu lidem vadí, je KRIMINALITA. A ta se myslím tolerovat nemá. U žádného člověka - jednotlivce.
Tady lidi nechtějí po jiném etniku, aby odhodilo svoji kulturu a tradici. Cizí KULTURA nikoho neomezuje a nepohoršuje.

Taky nesouhlasím s tím, že by zdrojem nevraživosti byl nějaký pocit nadřazenosti někoho nad někým.

Vysvětli mi, čím to je, že těm samým lidem, kteří mají výhrady vůči Romům (plynoucí z nějaké vlastní životní zkušenosti s jejich kriminalitou), nijak nevadí ostatní etnika, která v Čechách žijí. Proč jim nevadí Číňani, Vietnamci, Korejci, černoši atd? Jsou ostatní přistěhovalci nutně asimilovaní? Museli přijmout tu samou kulturu jako mají Češi? Zapomenout vlastní jazyk, tradice, historii? Ne. Tady je všem totiž srdečně jedno, jak si žijou a jak to mají zařízený doma, pro zbytek populace je spíš určující to, jestli se řídí zákony této země a společnosti, tedy jestli neomezují osobní svobodu ostatních občanů, majetek atd. Tak to prostě je.

Ještě jedna věc mne k tomu napadla, viděla jsem nedávno interview s romským hudebníkem, myslím GipsyCZ... a ten konstatoval, že Čechy nepovažuje za rasisty. Naopak, že když zná někoho, kdo je skutečně rasistou, tak je to Rom.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.