| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Paci, paci, pacičky, máma tvoří hračičky 2.

Nejprve se vám všem omlouvám, že jsem se s těma barvičkama dřív neozvala. Co jsem stihla s jedním dítětem, už se dvěma nestíhám. Navíc je Pampeliška momentálně ve stádiu kamikadze a já i její anděl strážný bychom měli být vybaveni raketovým pohonem a reflexy Nea z Matrixu.

Ve volných chvílích překládám skutečně zdařilé (vzdělávací) hry pro předškoláky a starší batolata. Jsou skutečně perfektní a já jen doufám, že je ještě letos udělám a Jirka tady zveřejní. Diskusní fóra tedy flákám. Abych to odčinila, přeložila jsem i zbylé recepty na prstovky. Vážně netuším, které jsem dělala, ale bylo to určitě se škrobem a menším množství Jaru.
Seberte odvahu, zem pokryjte novinama, v příliš hezkých domovech dítě posaďte do vany a zubní pastou přilepte velký arch na kachličky, nalijte si Baileys;-) a zavřete oči.

2 hrnky mouky smíchej s dvěma lžičkami soli, přidej 2 a půl hrnku studené vody, Tuto směs pak postupně vlívej do 2 hrnků vařící vody. Vař, dokud směs nebude hladká a hustá. Přidej barvivo a míchej do hladka.

Půl hrnku kukuřičného škrobu smíchej s třemi čtvrtinami hrnku studené vody. Jedno balení čiré želatiny namoč do čtvrt hrnku studené vody. V hrnci přiveď do varu 2 hrnky vody a potom opatrně přidávej škrobovou směs. Za neustálého míchání vař a středním ohni, dokud směs nezavaří a nezprůsvitní. Odstav a vmíchej želatinu. Nech zchladnout a rozděl do několika sklenic, pak do nich přidej potravinářské barvivo a promíchej.

Namoč balíček čiré želatiny ve čtvrtině hrnku teplé vody a dej stranou. Ve středně velkém kastrolku smíchej půl hrnku škrobu s 3 lžícemi cukru. Postupně přidávej vodu a vařte pomalu na slabém ohni za neustálého míchání. Až se směs dobře spojí, sundej z ohně a přidej změklou želatinu. Směs rozděl do skleniček. Nejprve do každé přidej trošičku prostředku na mytí nádobí, pak potravinářské barvivo, dokud nedocílíš správného odstínu. V ledničce můžeš uchovávat až 6 týdnů.

Na malování se výborně hodí bílý papír na balíky. No prostě něco většího, obzvlášť necháte.li ratolest tvořit i nohama.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.