| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Více jedináčků v populaci? Více egoismu?

Už se to tu celkem nedávno probíralo, byly dva tábory dospělejch jedináčků - kterým sourozenec nechybí a (podle mně převažující) - kterým chybí a moc. Já jsem v té druhé skupině, a nechyběl mi, když jsem byla malá, ale teď. Mám srovnání a závidím mému muži jeho sestry. Žádnej kamarád tohle pouto nenehradí, ani bratranec (mám). Pochopitelně jsem slyšela i o ošklivých sourozeneckých vztazích. Měla jsem to tak, že svým dětem nemůžu udělat to, že je o takovej vztah oberu jen pro iluzorní představu, že se jednomu mohu věnovat víc. Možná by dostalo víc kalhot a svetrů a mělo pokoj jen pro sebe, ale víc citu - ani náhodou.

Ale všimla jsem si, že se lidi bojí, co bude s dítětem jedináčkem, kdyby se s nimi něco stalo. Co ale, kdyby se něco stalo jedináčkovi (nebo se odstěhoval do Austrálie - moje noční můra)?
Nakonec si myslím, že ty děti máme fakt hlavně kvůli sobě, (že bychom chtěli podpořit stát, to se mi nezdá jako moc rozšířenej důvod), ale když tu před časem zazněl názor, že s více dětmi je menší riziko, že zůstane sám rodič, byla přispěvatelka skoro ukamenována. Ale mně připadá tenhle důvod stejně legitimní, jako z mého osobního pohledu sobecké rozhodnutí mít jedno statusové dítě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.