| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem vykopala zásadu

Lindo,
látkové pleny opravdu nejsou to, co za našich matek - neinformovanost je ale stále veliká, koukám...

Do látkové pleny dávám samozřejmě separační vložku, která je z netkané textili z viskozy nebo celulozy (tedy rozložitelná a po použití ji mohu spláchnout do záchodu i s hovínkem). Tato netkaná textilie je podobná té, co je na blízko těla v jednorázovce. A tato vrstva zajišťuje sucho. Případně mohu použít fleecovou vložku, která zajistí supersucho, lepší, jak v jednorázovce - zejména na noc.

Po roce jsem separačky přestala dávat, protože jsem měla dojem, že ten pocit sucha jde proti motivaci dítěte řešit vlastní vylučování.

Když jsem chodila do práce, musela jsem v báglu nosit i posraté jednorázovky, protože kolegům vadilo, že bych jim to měla vyhazovat v kanceláři do košů - použitá jednorázovka, byť jen počuraná, prostě neskutečně páchne. Látkovová plena nezapáchá, když se dítě pokadí, hovinko spláchnu do záchoda (ano, i kojeneckou kaši, prootže tu zadrží separačka). Také mohu přebalit do 2 minut po pokadění, protože v látkové pleně to spolehlivě okamžitě ucítím. V jednorázové pleně dítě začne zapáchat jakmile si tam poprvé ucvrkne.

Nevím, odcházívali jsme z domu kolem 7 ráno a vracívali se kolem 8 večer, látkové plenky na celý den jsem měla s sebou (ne čtvercovky, jak za krále klacka, ale ty kvalitní moderní plenky) a stačil mi pro nás oba se všemi věcmi jen 20 l batoh (včetně jídla a pití pro mě a náhradního trika pro mě, kdyby mě dítě poblinkalo nebo bych si promočila triko při kojení). Případně mi stačila přebalovací taška. Jednopoužiťovkové kamarádky nosily batoh a ještě přebalovací tašku - moc jsem nechápala, jak to, že mají dvojnásobné zavazadlo, jak já (a to i ty, co kojili, o UM se nezmiňuji, tam je to termoska, flaštičky na celý den, to je jasné, že to je samostatná taška...) :(

Jo, a na použité látkovky jsou skvělé pratelné pytle se zátěrem, které nešustí, vypadají hezky a nepropustí žádný čichový podnět.

Ozkoušeno krkavčí matkou, která s 3 měsíčním začala semestr a po 2 měsících s 5 měsíčním nastoupila ještě zpět do práce. To vše v naprosté pohodě s látkovýma plenkama.

"jaký si to uděláš, takový to máš" :-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.