| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

Já se zastavím u tohoto: ... Pro ženu je asi přece jen více přirozené, že zvládne řešit více úkolů najednou. Muži zase raději řeší úkoly postupně, jeden po druhém a některé pak třeba i odkládají. ....
No, já bych neřekla, že je to až tak přirozené pro ženu, spíš jí nic jiného nezbývá, když si toho na sebe naloží tolik. Vydrží to nějakou dobu, pak ji to vyčerpá. Já třeba taky radši řeším úkoly postupně a některé odkládám. Odkládám je proto, že jsem člověk a ne turbomyš a chci mít taky čas na svoji relaxaci a zájmy. Podotknu, že odkládám domácí práce, pracovní úkoly ne.
I když práce ženu baví, musí jí věnovat velkou část energie a doma pak už mele z posledního, ale děti, zvlášť malé, moc odpočinku nedopřejí. Většina žen pracuje na plný úvazek a ještě na nich leží velká část domácnosti a starostí okolo dětí. Přijde vám to v pořádku? Zkrácené úvazky ANO, s plným úvazkem + dětmi se už opravdu často jede "na dluh".

Tady se poslední dobou řeší každý rok na MD, jako by snad nástupem do práce péče o děti končila. MD 3 roky mi přijde taky dlouhá, ale pokud vím, že pak budu muset rovnou na plný úvazek a začne ten kolotoč vytloukání klínu klínem, pospíchat nebudu.

A taky by mě zajímalo - v článku je hodně napsáno o mužích a stejných podmínkách při péči o děti, ale zároveň i to, že toho žádný nevyužil. Zajímavé.

Takže asi takhle - článek pěkný, ale reakce pod nimi jsou už ve velké většině předháněním se, která je větší superžena a víc toho zvládne, za jakoukoli cenu, zamražování potravin a detailní proorganizovanosti dne. Tak to mě tedy už taky neláká. Zkusila jsem to, táhla 8 let a už bych do toho nešla. Dneska bych začínala zkráceným úvazkem a možná bych si ho podržela několik let, dokud by všechno nešlo zvládat v pohodě a bez neustálé ho stresu, že už jsem měla být někde jinde, než jsem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.