| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

Se zájmem si pročetla diskusi a nedá mi to a přispěji....líbilo by se mi také pracovat z domova, což myslím mohou např. zde zmíněné překladatelky, ale též si umím představit účetní atp., většina ale mých kamarádek z domova pracovat nemůže, jejich profese jim to neumožňuje (učitelka, prodavačka atp.), mohou si samozřejmě přivydělat v jiném oboru, ale nejde o klasickou práci z domova. Já osobě byla doma na mateřské dovolené půl roku a pak nastoupil na rodičovskou dovolenou manžel, chodila jsem zpočátku na půl úvazku, pak na 6 hodin a tak za rok už na 8, pravda je, že jsem mohla kdykoliv odběhnout a mám pružnou pracovní dobu. Nyní jsou synovi 3,5 a manžel také nastoupil do práce, syn chodí na dopoledne do školky, pak se střídáme manžel, já a babička. Všechno je to možné jen díky typu zaměstnání nás obou, u 90% mých známých by to takto nešlo. Sama pro sebe jsem si též řekla, že nechci, aby byl syn ve školce déle než na to dopoledne, jednak se mu tam příliš nelíbí a druhak si myslím, že je škoda, aby trávil tolik času "mimo" rodinu v tomto věku, ale....zase to jde jen a jen protože prostě máme štěstí na to, že to u nás, aby manžel byl 2-3 v pracovním týdnu doma a já mohu chodit prostě "dřív" a máme hlídací babičku s 30 praxí v MŠ :) jedna moje kamarádka nemůže sehnat práci na 0,5 úvazku jako prodavačka, na 8 hodin nemůže, a tak uvažuje, že půjde uklízet. Každopádně s tou zkušeností, kterou mám, musím říci, že pokud manžel se nezapojí do vedení domácnosti tj. nejen úklid, ale i nákupy (musí např. SÁM vymyslet, co chybí a co koupit :)), tak kombinace dítě, zaměstnání a péče o domácnost je náročná. Plánujeme 2 prcka a nevím zatím, jak to bude, manžel má nyní zajímavější práci než předtím, tak zda bude zase být 2,5 roku mimo nelze říci, možná nakombinujeme můj a jeho poloviční úvazek, pokud to půjde, možná ne, ale jesličky využívat nechci, tak třeba nakonec zůstanu doma déle já...uvidíme :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.