| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

Lassie, ale to je pořád dokola. Buď budou peníze na čtyřletý rodičák, nebo na zajištění minijesliček rodinného typu. V tomhle se prostě neshodneme. Což na této úrovni samozřejmě taky nemusíme :). A že by to příjem matek nezajistil… No já ekonomice rozumím jak koza petrželi, ale když bude mít teta v jeslích 4 děti a každá mamča jí dá 4 - 5 tisíc, tak je to únosné, ne? A zbytek nákladů by šel ze státní kasy, místo těch dlouhých rodičáků :). Ne, do tohohle se pouštět nebudu :).

Já beru jako normální, že volit může ten, kdo na to má. To znamená, že v rodinách, kde tatínek donese dost peněz, může být maminka doma třeba pořád, proč ne. A tam, kde tatínek nepřinese dost peněz, se hledají jiné alternativy, ale tak je to po celém světě.

Ne, do ústavních jeslí bych dítě nedala a sedmnáctileté au-pair bych kojence ani batole taky nesvěřila. Možná na dvě hodiny denně, kdybych k ní měla důvěru, můj dvacetiletý syn taky občas hlídá :). Taky se mně nelíbí anglický model, kde se fakt holky na hlídání střídají po pár měsících :(.

A díky za tip na knížku, to vypadá moc zajímavě!
Vždyť to tak přeci bylo i u nás v minulosti, že matka šla po šestinedělí na pole, dítě hlídala babička, starší sourozenci, neprovdané tety… Mně prostě spíš připadá uměle vytvořený mýtus, že matka se tři roky nesmí od dítěte hnout.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.