| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kosmetiku? Ano, ale jen bez utrpení zvířat!

Seznam organizací, které netestují na zvířatech, je na stránkách peta.org
Ale k věci, taky se snažím používat kosmetiku a prací prášky, které nejsou testované na zvířatech, bohužel ne vždy to jde. Na prací prášek jsme měly já i dcera alergii stejně velkou jako na Ariel. Používáme Lovellu. Nedávno jsem zakoupila "mycí ořechy", ale zatím jsem ještě nevyzkoušela.
Pleťové i tělové krémy přírodní kosmetiky taky nemůžeme a zase alergie je na ně stejná jako na chemii. Dokonce nesneseme ani řadu Neutral od Lavery. Za to manžel si od nich nemůže vynachválit krém na holení a balzám po holení, už několik let nepoužívá nic jiného. Já od nich mám řasenku a nevadí mi (jen při odličování trošku štípe). Dále mám rtěnku od Logony a jsem s ní také spokojena.Taky používám deodorant od Alverde a nevadí mi.
Bohužel víc nesnesu, dle kožní lékařky je to způsobeno tím, že řada lidí je alergická na silice a esence, které přírodní kosmetika obsahuje. Pleťové krémy a tělová mléka kupuji jen v lékárně (la roche posay, avene, bioderma, eucerin), tam jsem ještě alergickou reakci nezaznamenala s výjimkou jednoho opalovacího krému. Nicméně dermokosmetika prý není testována na zvířatech, ale přímo na lidech.
Přírodní preparáty jsou prý i super při nemocech, prý pomáhají rychleji než klasické léky - říkají mé známé, my naštěstí moc nemocný nejsme. Co se jim osvědčilo je mazání eukalyptové mastičky na krček a prsa dětí, které jsou nachlazené.
Snažíme se užívat přírodní prostředky (ať už na tělo, praní, mytí..), ale ne vždy to jde, navíc v tom seznamu najdete řadu firem, které sice nemají přír.kosmetiku, ale na zvířatech netestují. Navíc tuším (nevím jistě) ale testování na zvířatech je v ČR zakázáno, tudíž české výrobky by měly být netestované.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.