Seznam organizací, které netestují na zvířatech, je na stránkách peta.org
Ale k věci, taky se snažím používat kosmetiku a prací prášky, které nejsou testované na zvířatech, bohužel ne vždy to jde. Na prací prášek jsme měly já i dcera alergii stejně velkou jako na Ariel. Používáme Lovellu. Nedávno jsem zakoupila "mycí ořechy", ale zatím jsem ještě nevyzkoušela.
Pleťové i tělové krémy přírodní kosmetiky taky nemůžeme a zase alergie je na ně stejná jako na chemii. Dokonce nesneseme ani řadu Neutral od Lavery. Za to manžel si od nich nemůže vynachválit krém na holení a balzám po holení, už několik let nepoužívá nic jiného. Já od nich mám řasenku a nevadí mi (jen při odličování trošku štípe). Dále mám rtěnku od Logony a jsem s ní také spokojena.Taky používám deodorant od Alverde a nevadí mi.
Bohužel víc nesnesu, dle kožní lékařky je to způsobeno tím, že řada lidí je alergická na silice a esence, které přírodní kosmetika obsahuje. Pleťové krémy a tělová mléka kupuji jen v lékárně (la roche posay, avene, bioderma, eucerin), tam jsem ještě alergickou reakci nezaznamenala s výjimkou jednoho opalovacího krému. Nicméně dermokosmetika prý není testována na zvířatech, ale přímo na lidech.
Přírodní preparáty jsou prý i super při nemocech, prý pomáhají rychleji než klasické léky - říkají mé známé, my naštěstí moc nemocný nejsme. Co se jim osvědčilo je mazání eukalyptové mastičky na krček a prsa dětí, které jsou nachlazené.
Snažíme se užívat přírodní prostředky (ať už na tělo, praní, mytí..), ale ne vždy to jde, navíc v tom seznamu najdete řadu firem, které sice nemají přír.kosmetiku, ale na zvířatech netestují. Navíc tuším (nevím jistě) ale testování na zvířatech je v ČR zakázáno, tudíž české výrobky by měly být netestované.
Předchozí