| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kosmetiku? Ano, ale jen bez utrpení zvířat!

Nejsem sice autorka, ale odpovím ti. Jsem veganka i můj 4letý syn a nevidím v tom žádný problém. Problém v tom vidí kupodivu jen ti, kteří to nikdy nezkusili. Veganská strava není nijak nezdravá, pokud dodržuješ určité zásady, ale ty je potřeba dodržovat i při stravování s masem. Bylo by naivní si myslet, že pokud jíte maso, vejce a mléko, tak jíte zdravě. Bylo by taky naivní si myslet, že veganská strava nemůže být nezdravá. Hlavní zásady: jíme pokud možno bio, pokud možno celozrnné, pokud možno syrové a čerstvé, dávám skoro do všeho semínka a ořechy, používám kvalitní za studena lisované oleje, vyhýbám se konzervavým a chemickým potravinám a nezdravě připravovaným potravinám (smažení...)...
Co se týče argumentace, že zvířata nemusí trpět, to ano. Ale mě je proti srsti zvířata využívat, když to není nutné. Dá se jíst zdravě i bez zvířat, tak otázka zní proč? Taky jsem si položila otázku, zda bych se v dospělosti sama rozhodla pojídat zvířata, kdybych byla odmalička vedena k veganství. Uvědomila jsem si, že určitě ne. Tak další otázkou bylo, měla bych (a můj syn) jíst zvířecí výrobky jen proto, že mě to naučila rodina a škola? Odpověď byla ne. A další otázkou je, zda bych chtěla být na místě zvířete, které je využíváno člověkem? Taky ne. I ty zvířata z velkochovů skončí na jatkách a je na ně opravdu hnusný pohled.
Co se týče léků, je možné využít přírodní medicíny. Ale v případě, že můj syn opravdu léky potřebuje, tak mu je dám. Chyba není v lécích samotných, ale v zákonech, které testování umožňují nazdory tomu, jak nespolehlivá a nevědecká metoda to je (jsou v tom zisky a přesudky "odborníků";).

Na závěr některé citáty k zamyšlení:

Vegetariánství je kritériem, podle něhož poznáme, jestli je něčí snaha o morální dokonalost pravdivá a upřímná. L. N. Tolstoj

Bolest u zvířete je mnohem hlubší než bolest dospělého člověka. Bolest u zvířete můžeme přirovnat s bolestí dítěte. Vivisekci musíme odsoudit jako vraždu anebo mučení nevinného. Rudolf Steiner

Zvířata nepokládáme za morální bytosti. Ale myslíte, že ona nás mají za morální? Obávám se, že zvířata pokládají člověka za bytost jim rovnou, která ale nanejvýš nebezpečným způsobem přišla o svůj zdravý zvířecí rozum. Friedrich Nietzche

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.