| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kosmetiku? Ano, ale jen bez utrpení zvířat!

Ahoj,

já děkuji moc autorce za článek. Já sama vím, že kosmetika je testovaná na zvířatech, tohle testování považuju za naprosto zbytečné a sobecké ze strany nás lidí, chci používat tu netestovanou, ale zatím jsem jen nekupovala značky co zaručeně testují a příležitostně ty, které netestují. Takže už se těším, že tohle je pro mne impuls a informace, jak se v problematice zorientuji ! Moc děkuji.

K masožroutům. Já osobně s manželem také nejsme vegetariáni. Maso máme jen 1-2 do týdne, ale oba víme, že se zcela bez něj neobejdeme. Řešíme to alespoň tak, že kupuji biovejce, biohovězí. Zvířata z těchto chovů mají alespoň mnohem přijatelnější, snad mohu říct i příjemný život, než ta chovaná ve velkochovech, drůbež v klecových chovech (to je opravdu peklo). Biochov musí tyto podmínky příznivějšího životního prostředí zvířat splňovat. Řídím, se tak trochu citátem z Babičky: "když už to má umřít, ať to umře, ale nesmí se zvířata trápit". Samozřejmě pořád tu jsou negativa, jatka atd.

Biovýrobky jsou samozřejmě dražší. Ale já za tohle ráda připlatím. Opravdu mých 20-30,- Kč stojí za to, že nějaký tvor musí trpět ?
Navíc mi přijde, že pro naší masovou potřebu v případě uvařím-li hovězí musí zemřít jen jeden tvor, než kdybych dělala drůbeží, to je mnohem víc živých tvorů. A hovězí není tak nezdravé jak se možná stále traduje. Libové hovězí je výborné. Bio hovězí je myslím i mnohem zdravější, než antibiotiky nadopované drůbeží.

Naučila jsem se používat kvůli hovězímu tlakových hrnec a je to výborná záležitost. Nové pohodlné modely těchto hrnců jsou na trhu běžné. Investice do nich se vyplatí. Můžete v nich vařit nejen hovězí, ale také luštěniny (mnohem rychleji než v normální hrnci), ale také brambory a zeleninu, vše dohromady. Je to rychlejší a ušetříte i energii. V tlakovém hrnci se obsah vaří ještě delší dobu po vypnutí el. plotýnky nebo plynu.

Myslím si, je to můj osobní názor, a nechci nikoho urazit, že jen třídit odpad v dnešní době nestačí. Každý tu hranici máme někde jinde, věřím, že každý se jí snažíme posouvat k tomu lepšímu, ohleduplnějšímu atd.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.