| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kosmetiku? Ano, ale jen bez utrpení zvířat!

Odpovím, diskuze začíná být zajímavá...

"když píšeš, že používáš jen logického myšlení, nemusí to nutně znamenat, že jsi došla ke správným závěrům."
Já jsem snad někde říkala, že jsem došla ke správným názorům? Psala jsem, jak si MYSLÍM, že to je... V každém případě je mi jasné, že není možné jíst úplně přirozeně... Ale aspoň se o to můžeme snažit už jen kvůli zdraví.

"jak čkověka přirovnáváš ke zvířeti. Fakt jsem si myslela, že máme dvě ruce a mozek, Tím se od zvířat odlišujeme a máme to taky používat. Nebo ne? Potom nechápu ten argument, že žádné zvíře si v přírodě nic nevaří. Ono si žádné zvíře ani neumí rozdělat oheň."
To je spíš dobře, ne? Myslím si, že od přírody a od zvířat se toho můžeme hodně učit. Už jen když se podíváš na mateřství zvířat, že instinktivně ví, co mají dělat a co je pro mláďata nejlepší. A když se podíváš na lidské matky, jak často vědomě nebo nevědomě poškozují zdraví svých dětí a hlavně si nejsou jisté, co mají dělat, aby to bylo správně a potřebují k tomu výzkumy a studie... Tak nevím, z čeho pramení představa lidské "inteligence". Podle mě je inteligentní dělat to, na co nás příroda vybavila a přitom se chovat tak, jak bychom chtěli, aby se ostatní chovali k nám...

"Mimochodem exotické ovoce není běžné pro naše klimatické pásmo a když se oháníš zvířaty, ráda bych viděla nějaké zvíře, které se živí vším z každého koutu naší planety. Každé přeci žere to, co vyrostlo tam, kde žije. Zvířata na severu mají stravu jinou než zvířata na jihu."
Říkala jsem, že není možné být úplně přirození. Já nejsem zastánce exotického ovoce. Třeba banány, ananas a jiné plody z jiných kontinentů nekupuju vůbec. Mandarinky občas, přece jenom jsou z Evropy. Psala jsem o tom, co je možné jíst syrové, ne o absolutní přirozenosti...

"A pokud do sebe budeme cpát všechnu rostlinnou stravu převážně v syrovém stavu, zaděláme si na trávící problémy. A to přece není účel. Dokonce si neumím představit, jak dám k obědu na talíř syrové zrno. Nejsme přeci slepice. Přesto obilí je přirozenou stravou pro člověka."
Jak jsi přišla na trávicí potíže? To ale není vůbec pravda. Lidi, kteří jsou vitariáni, se naopak těší výbornému zdraví a imunitě. Možná by měl přechodně trávicí problémy ten, kdo je navyklý na "civilizovaná" jídla. Slyšela jsem i o dosti hrozných detoxikačních stavech, když člověk přejde na syrové. Ale to k tomu patří.

"označení mrtvola na tácku = to dost tvrdé označení."
To je realistické označení, je to stejné, jakoby na tom tácku byl kousek člověka. A kdo to popírá, tak je asi slepý.

A co se týče oboru výživy, tak je to podle mého názoru absurdní a nesmyslný obor. Stačí se podívat na stravu v nemocnicích, kterou tvoří tito "odborníci". Co jsem slyšela od známých, kteří něco podobného studovali, tak je to v ČR úplně zabité. Odborníci na výživu melou pořád dokola ty svoje pravdy, nikdy neprováděli žádné seriózní výzkumy a ty zahraniční je nezajímají, nebo je dokonce ignorují a zpochybňují (zvlášť ty, které se týkají bezmasého stravování). Takže opravdu nemíním strácet čas studiem takové pseudo-oboru. Kdyby to bylo v zahraničí, kde jsou rozumnější, tak klidně....;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.