| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

Já si nemohu pomoci a zase před obědem koukám na tuhle řež. Děti jsou pryč, jdeme do hospody, mám na to čas.

Kimmy,
Myslím, že nebojuješ za podporu matek s dětmi nebo rodin, ale za podporu zaměstnanosti. To ale je asi lepší činit na jiném bojišti.

Pořád nevím, proč by matka, která chce vydělávat, měla být zvýhodněna před tou, která nechce? Podporujeme matky, nebo zaměstnané lidi? Každá z nás evidentně někoho jiného. Ale ten slavný stát má myslím při jakékoliv vládě vždy jako jeden z cílů podporu rodiny, ne zaměstnanců (důvody ponechme stranou). Proto podporuje všechny matky, nebo děti, chceš-li, ne pouze zaměstnané matky. Podporuje je do čtyř let, při nichž mohou neomezeně vydělávat, pokud nedají dítě do školky. Dají-li, dají je opět většinou do dotovaného zařízení, do školky či do cca 11 let do velmi laciné družiny. Takto jsou podporovány i ty zaměstnané matky. Akorát ne od dvou, ale od tří let.

Matky dvouletých dětí jsou nepřijímáním do školek znevýhodněny proto, že podle současného paradigmatu je pro děti do tří let vhodné nebýt v předškolních zařízeních. Třebas převládne paradigma jiné, názory jsem i tu četla různé, ale zatím je to takto. Legislativní řešení sousedským hlídáním je myslím připravováno. Sousedské hlídání je vynikající model a jsem pro něj. Však ono hodně funguje i tak.

Proč bych měla něčím podkládat něco, u čeho jsem výslovně napsala, že si to myslím, tedy je to můj názor (platnost zaměstnaných lidí, nejen žen, pro stát nebo kohokoliv)? Tohle není statistika, ale spíše filozofická debata. Myslím si taky, že moje tchyně, která byla v domácnosti (a hlídala sousedům děti) je velmi platná pouhou svou existencí i ve svých osmdesáti letech a moje skorošvagrová pracující v reklamce jí nesahá co do užitečnosti po kotníky – jak to mám proboha doložit? Pro tebe jsou platní lidé ti co produkují nějaké statky, pro mě to takový význam nemá.

Přímou podporu tedy nemůžeme lidem dát, protože nevíme, jestli si za to koupí zmrzlinu nebo noviny? Chůvu nebo víkend na horách? Proboha, to je trochu totalitní, ne? Co je nám do toho? Kdo má právo rozhodovat, na co podpora jde? Kdo ji prošustruje, víc nedostane. Tady máš, Pepíčku, dvacet korun od tetičky, ale dej je mamince, ona ti koupí čepici..?? Spíš tedy je lépe podpory vůbec zrušit, ale všechny. A to ty taky nechceš.

Co je v zájmu státu se odvíjí od toho, jaký stát si přejeme. Dostatek pracovních sil si svým způsobem zajišťoval i rumunský diktátor zákazy antikoncepce a za totáče u nás byla taková pěkná zaměstnanost, všechny ženský v práci, a cizinců tak málo…
Závislost na dávkách je samozřejmě nepříjemná, ale to je právě to dilema. Nedávat nic se ti nelíbí (chudáci nízkorozpočtové rodiny, odpočty z daní jim nepomohou), dávky jsou taky špatně (nízkorozpočtové nenutěj jít do práce)… asi budeme muset zrušit nízkorozpočtové rodiny a všem jim přidat.

O RP se jedni perou stejně jako druzí o podporované jesle, aby mohli vydělávat mnohem víc než je ten příspěvek, co naděláš..podporu má rád každý.

Jak to, že za půlúvazek se odvádí stejně? Podle výdělku jsou odvody, ne podle úvazku. Jenom zdravotní pojištění (podle mě daň) je stejné, myslím. Na to se podívám. Ale myslím, že v tom nemáš pravdu.

A co moje námitka, že za půlúvazky je dost peněz jen u velmi malé skupinky lidí? Jenom ti po nich tak touží, bohužel. A mají je většinou právě při RP, protože jim ho dorovná do přijatelné výše, pak honem a plnej.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.